Через фарс з обранням Козака головою райради депутати-опозиціонери закликають парламент розпустити раду

Через фарс з обранням Козака головою райради депутати-опозиціонери закликають парламент розпустити раду

03.11.2014, 20:26

На адресу БукІнфо надійшов електронний лист від опозиційної групи депутатів Сокирянської районної ради, які знаходяться в опозиції до колишньої регіональної номенклатури. Депутати висловили своє ставлення до сьогоднішньої події, коли грубо попираючи законодавство, підконтрольна частина райради обрала Василя Козака своїм головою:

«3 листопада заступник голови ради С.Горн скликав постійні комісії райради. (Це при вакансії посади голови районної ради, по закону “Про місцеве самоврядування в Україні” ст. 46, це право має тільки один з депутатів постійної комісії, вибраний цією комісією, а підписувати рішення сесії належить вибраному сесією депутату, що тимчасово веде сесію).

Сесії в Сокирянській райраді не проводились вже більше 4 місяців,що також є грубим порушенням самоврядування.

На комісіях, які відбулися спільно, обговорили питання порядку денного сесії, яка планувалася на 5 листопада 2014 року, на яку депутатів запросив пан Горн особисто письмово, чим також порушив закон.

Але все це було прикриттям головної мети – оголосити про скликання позачергової сесії (не мало не багато)… не виходячи з цієї сесійної зали! Про що Горн тут же і заявив, порушивши ще одну статтю того ж закону, а саме ст. 46.п.9, де передбачено скликання позачергових сесій і інформування депутатів про підстави та порядок денний цієї сесії.

Хоча опозиційні депутати і передбачали такий «ривок» колишнього чиновника Василя Козака до влади, а місцеві активісти готовили смітники для люстрації, але такі грубі порушення законодавства ніхто не міг передбачити. С.Горн зачитав заготовлену фразу: “у зв’язку з важким соціально-економічним станом району провести позачергові вибори голови ради”
.
Деякі депутати навіть злякались – може москалі перейшли в наступ з прикордонної Придністровської автономії ?!

Виходить, що чотири роки не було голови ради на Сокирянщині – то дрібниці. Лютневі трагічні події на Майдані також не примусили місцевих слуг народу прийняти таке рішення (хоча на попередній сесії група депутатів вимагала провести вибори голови ради), але підконтрольна група депутатів відхилила це питання більшістю голосів.

Аж ось тепер, коли пан Василь Козак ганебно програв вибори в депутати Верховної Ради, знадобилось прикриття від люстрації і подальше працевлаштування одіозного чиновника, який служив разним владам.

Порушуючи всі можливі закони про самоврядування, нехтуючи Конституцію України, група депутатів під керівництвом свого кумира, без якого, як кажуть в народі, «і сонце в районі не сходило», рветься до подальшого дерибану району.

 Після таких порушень може вже настав Верховній Раді прийняти рішення про розпуск Сокирянської райради і призначити нові вільні вибори?

Депутати Сокирянської районної ради:

Петро ПРЕПЕЛИЦЯ,
Анатолій ГАДЖУЛА,
Олександр КИСТРУГА,
Петро БЛАЖКО

Джерело: БукІнфо

1


КОМЕНТАРІ (1)

ТАК ЦІ ДЕПУТАТИ ПРЕПИЛИЦЯ, БЛАЖКО, КИСТРУГА, ІКО ВЖЕ ПРИ ВЛАДІ!!???  ВИ ВЖЕ  ПРОВЛАДНІ!!!  АГОВ???   ЧИ ЦЕ ВАМ МАЛО ПРО ЩО ГОВОРИТЬ???!!!  ТУПАКИ

avatar

увага

03 листопада 2014 19:06