Четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС набрав номінальну потужність 423 МВт

Четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС набрав номінальну потужність 423 МВт

18.11.2021, 18:11

Виготовлене в Харкові на АТ "Укренегомашини" обладнання набрало номінальну потужність на Дністровській ГАЕС.

 Як повідомили у прес-службі АТ "Українські енергетичні машини", гідроагрегат № 4 Дністровської ГАЕС вночі 9 листопада 2021 року набрав номінальну потужність 423 МВт у насосному режимі.

 За даними прес-служби, АТ "Укренергомашини" взяло безпосередню участь у виробництві обладнання, яке було запущено на станції в серпні поточного року. Під час церемонії запуску прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що будівництво Дністровської ГАЕС є одним з найбільш амбітних енергетичних проєктів.

 Варто відзначити, що "Укренергомашинами" для гідротурбіни Дністровської ГАЕС № 4 було вперше виконано заливку лопаті робочого колеса за унікальною технологією – одночасній заливці з двох сталеливарних печей пласкої габаритної деталі.

 Із запуском четвертого гідроагрегата потужність станції сягне 1296 МВт у генераторному режимі та 1684 МВт у насосному.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На будівництві Дністровської ГАЕС розікрали 60 мільйонів гривень — прокуратура

Стане найбільшою в Європі: на Дністровській ГАЕС Чернівецької області запустили четвертий агрегат за понад 4 млрд грн (ОНОВЛЕНО)

На Дністровській ГАЕС відбувся пуск гідроагрегату №4

Добудова третьої черги Дністровської ГАЕС у складі 5-7 гідроагрегатів - серед державних пріоритетів до 2023 року

 Довідка Depo.Харків. Дністровська ГАЕС – одна з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Знаходиться на річці Дністер (Чернівецька область; будівництво почалося 1983 року). Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного енергорезерву.

 Встановлена електрична потужність ГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі — 2947 МВт. Проєкт станції передбачає встановлення 7 однотипних гідроагрегатів. 10 січня 2009 здійснено запуск на повну потужність першого дослідного оборотного гідроагрегату "Слава" Дністровської ГАЕС. Це найпотужніший оборотний гідроагрегат Європи, спроєктований, виготовлений, змонтований і запущений українськими виробниками.

 Замовником будівництва Дністровської ГАЕС є ПрАТ "Укргідроенерго", головним підрядником – Консорціум "НВО Укргідроенергобуд". Більшість обладнання, значна частина якого є унікальним і не має світових аналогів, виготовлено вітчизняними машинобудівниками, зокрема, заводами харківськими "Турбоатом", "Електроважмаш".

 У грудні 2013 року запущено другий гідроагрегат ДГАЕС.

 Завод "Електроважмаш" - провідне державне підприємство України з розробки та виробництва турбо- і гідрогенераторів, великих електричних машин постійного струму для різних галузей народного господарства, єдиний в Україні постачальник комплектного електрообладнання для залізничного та міського електротранспорту. Крім того, підприємство розробляє та постачає електрообладнання для великовантажних кар'єрних самоскидів, надає послуги з проектування, ремонту та випробування електрообладнання.

 "Турбоатом" – українське турбінобудівне підприємство, одне з найбільших у світі. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій.

 75,22% акцій належить державі і перебуває в управлінні Фонду державного майна, близько 14% належить компаніям, афілійованим з "Енергетичним стандартом", решта акцій належить міноритаріям, найбільшим із яких є "Мегабанк".

1