Депутатів-піаністів Чернівецької обласної ради пропонують карати за статтею Тимошенко

Депутатів-піаністів Чернівецької обласної ради пропонують карати за статтею Тимошенко

16.01.2013, 22:38

Депутат Чернівецької обласної ради від «Фронту Змін» Микола Салагор зареєстрував проект рішення Чернівецької обласної ради щодо криміналізації неособистого голосування на пленарних засіданнях.. Проект передбачає внесення змін до регламенту, зокрема депутат Салагор пропонує додати до Регламенту обласної ради наступне: «У випадку вчинення діяння, голосування депутатом обласної ради за іншого депутата обласної ради, за своїми ознаками є нічим іншим, як перевищення влади і службових повноважень, відповідальність за яке встановлено ст.365 Кримінального Кодексу України.

Як повідомили www.buknews.com.ua в прес-службі обласної організації політичної партії «Фронт Змін», проектом цього рішення пропонується видача електронних карток під розпис кожному депутату, заборонення видачі та передачі електронних карток іншим депутатам обласної  ради, забезпечення права депутата на перевірку його пульта для голосування. Також депутат Микола Салагор пропонує в проекті рішення вести обов’язкову регістрацію депутатів після кожної перерви, оголошеної в роботі пленарного засідання, а також забезпечити перереєстрацію депутатів на вимогу керівника фракції чи керівника депутатської групи. Також головуючий повинен обов’язково попереджати депутатів про те, що не особисте голосування – є перевищенням влади та  службових повноважень і підпадає під ст.365 Кримінального Кодексу України. Відповідно до ч.6 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутат має право одного ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради.

Проект рішення, поданий депутатом Миколою Салагором, оприлюднений на сайті Чернівецької обласної ради 15 січня 2013 року.

P.S. Стаття 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень) визначає:

 «1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

1