Депутати «Народного фронту» оскаржили в КС указ Зеленського про розпуск парламенту

Депутати «Народного фронту» оскаржили в КС указ Зеленського про розпуск парламенту

24.05.2019, 16:29

Народні депутати оскаржили в Конституційному Суді указ президента Володимира Зеленського про достроковий розпуск парламенту. Ініціативу «Народного фронту» підтримали 62 народних депутати.

Про це заявив Перший заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук на виході із КСУ.

Він підкреслив, що парламентська коаліція була сформована відповідно до чинного законодавства і припинила свою діяльність відповідною заявою фракції «Народний фронт» 17 травня 2019 року. Саме в цей день Голова Верховної Ради України Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції «Європейська Україна» і розпочався 30-денний термін формування нової коаліції, що визначено чинною Конституцією.

«Ми вбачаємо в указі президента пряме і явне порушення принципу верховенства права, закладеного в нашій Конституції. Ми вбачаємо в цьому намагання, користуючись політичною доцільністю, використовувати право як дишло, що є неприпустимим у демократичних державах. Ми як народні депутати відповідним поданням звертаємося до Конституційного Суду, щоби він надав правову оцінку діяльності новообраного президента Зеленського, який вчинює правові акти з грубим порушенням Конституції і законодавства», - підкреслив представник «Народного фронту».

За словами Тетерука, важливо розуміти, що там, де знецінюється норма закону - знецінюється людське життя, знецінюються права і свободи кожного громадянина.

«У зв’язку з цим ми сьогодні зробили відповідне звернення. Воно було зареєстровано. І від сьогодні ми будемо очікувати справедливого, чесного, законного розгляду нашого звернення, для того, щоб відновити принцип верховенства права в державі Україна», -  підкреслив народний депутат.

У свою чергу народний депутат фракції «Народний фронт» Ігор Алексєєв додав, що за процедурою суд має невідкладно визначити суддю для розгляду даного подання, далі суд має розглядати цю справу по суті.

«Ми розраховуємо, що суд не затягуватиме із розглядом цієї справи - ми попросили розглянути в межах місячного терміну», - резюмував Алексєєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бурбак з Чернівців першим підписався на захист парламенту та України від можливої узурпації

Указ новообраного президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради восьмого скликання продемонстрував зневажливе ставлення очільника держави до Основного закону, що в майбутньому може призвести до узурпації влади в країні.

Про це заявив Перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук під стінами Конституційного Суду.

Він прокоментував внесення до КСУ подання за підписом 62 народних депутатів про визнання неконституційним указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

"Новообраний президент, коли йшов на вибори, демонстрував, що буде інакшим, ніж попередні очільники держави. Однак зараз ми бачимо зухвале ставлення до Конституції. Ми вже маємо негативний приклад того, як президенти зневажали Основний закон, і які це мало наслідки. Це має стати уроком для новообраного президента, який з перших днів своєї каденції, очевидно, порушує норми Конституції та інших законів України. Зокрема тим, що призначає чиновників з грубим порушенням законодавства", - сказав Тетерук.

Він також закликав Зеленського бути гарантом Конституції, а не тим, хто розпоряджається нею на власний розсуд, оскільки такі протиправні кроки можуть стати загрозою принципам верховенства права в Україні.

"Користуючись нагодою, хочу звернутися до президента Зеленського із закликом бути, по-перше, гарантом Конституції, як його на те уповноважив народ. По-друге, гарантувати, що Україна залишатиметься країною вільних можливостей і верховенства права для кожного – від пересічного громадянина до чиновників найвищої ланки. Саме для того його обрали, щоб продемонструвати здатність влади до змін", - наголосив Андрій Тетерук.

Наостанок народний депутат застеріг президента від узурпації влади в державі та закликав Зеленського не стати частиною олігархічної системи, а руйнувати її.

"Натомість ми бачимо абсолютно заангажоване ставлення до Конституції та законів держави, намагання використовувати їх на власний розсуд. Ми вбачаємо в цьому перші кроки з узурпації влади. Це треба припиняти в зародку, доки негативні процеси не стали незворотними. Висока довіра українського народу до новообраного президента може обернутись різким падінням рейтингу. Президенте, схаменіться, станьте гарантом Конституції, станьте викликом старій олігархічній системі, а не її частиною", - звернувся до новообраного президента представник "Народного фронту".

 Закликаємо депутатів всіх фракцій стати на захист Конституції, - заява "Народного фронту"
 

"Народний фронт" закликає народних депутатів всіх фракцій Верховної Ради України невідкладно долучитися до підписання подання до Конституційного Суду щодо відповідності Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 21 травня 2019 року.

Депутати фракції "Народний фронт" вже поставили свої підписи.

Ми твердо заявляємо про те, що підписання цього подання є політичним і громадянським обов’язком кожного члена парламенту, оскільки мова йде про факт порушення Конституції найвищою посадовою особою держави – Президентом України.

На цьому фоні абсолютно безглуздими і безпідставними виглядають примітивні пояснення, що начебто йдеться про продовження роботи цього складу парламенту на кілька місяців. Ні! Або ми сьогодні захистимо Основний Закон України від цинічної атаки, або його нехтування породжуватиме нові глобальні загрози для держави.

Переконані, це іспит державницьких сил на здатність захистити країну від правового безчинства і руйнування основ державності.

Сьогодні незаконно розпускають парламент - завтра здадуть частину території України чи дозволять російським військам перебувати у Донецьку чи Луганську, як це свого часу зробив Янукович Харківськими угодами, забезпечивши плацдарм російській армії для окупації Криму.

Захистимо Україну!

1


КОМЕНТАРІ (1)

Піснях, як і їх лідер -кулявлоб.

avatar

Одне слово.

25 травня 2019 13:57