До мера Новодністровська Руслана Панчишина у Києві застосували вибіркове правосуддя, - відповідь ВАСУ (+ДОКУМЕНТ)

До мера Новодністровська Руслана Панчишина у Києві застосували вибіркове правосуддя, - відповідь ВАСУ (+ДОКУМЕНТ)

12.06.2012, 21:50

Нагадаємо, що 12 квітня 2012 року Вінницький апеляційний суд відновив на посаді Новодністровського міського голови Руслана Панчишина. А вже 20 квітня суддя ВАСУ Амєлін, відкрив касаційне провадження і виніс ухвалу про зупинення виконання рішення суду яке вступило в законну силу.

Для того, щоб вияснити реальну картину прийняття суддями ВАСУ рішень Р.Панчишин направив інформаційний запит на ім’я голови вищевказаного суду, з тим щоб вияснити скільки касаційний скарг поступило в ВАСУ 19 квітні і по скільки із ним суддями відкрито касаційне провадження. Оскільки Новодністровська міська рада в особі адвоката Попова подала цю скаргу 19 квітня 2012 року.

От що вияснилося: 19 квітня канцелярія ВАСУ отримала 171 касаційну скаргу, із них відкрито касаційне провадження і зупинено виконання рішення суду тільки по 1 одній справі Панчишина. Чи маємо ми вибіркове правосуддя?

Ті люди, які перешкоджали здійсненню правосуддя чи намагалися закулісно впливати на роботу органів місцевого самоврядування обов’язкво будуть покарані. Про все це Руслан Панчишин розповів на прес-конференції в Чернівцях, яку він провів у п’ятницю, 1 червня. 

Зараз усі вони Папієв, Козак роблять усе можливе, щоб довести свою корисність, показують, що можуть і вміють працювати, тому підуть на будь-які фальсифікації. Інакше їх незабаром просто чекатиме спілкування зі слідчим.

Так, як це трапилося у випадку з суддею Вищого адміністративного суду України паном Амеліним, який своїм одноосібним рішенням зупинив дію Вінницького апеляційного суду у справі Панчишин проти депутатів Новодністровської міської ради. Вища рада юстиції, до якої мер Новодністровська звернувся з відповідним клопотанням, відкрита проти цього судді дисциплінарне провадження. «Бо якби в його діях не вбачалося порушень, то у відкритті такого провадження ВРЮ просто відмовила б», - припустив Руслан Панчишин.

Адвокати мера наполягають, щоб комісія проаналізувала, скільки до Вищого адміністративного суду України всього надійшло справ 19 квітня 2012 року. Тобто того дня, коли туди надійшла його справа. І по скількох із цих кількох сотень судді винесли рішення про призупинення дії попереднього рішення. «Я переконаний, що такою виявиться тільки одна моя справа», - наголосив пан Панчишин.

Ще одним порушенням є зволікання з розглядом його справи по суті. Законом для цього передбачено місяць, відтак 20 травня мешканці Новодністровська вже мали б знати, яке рішення ухвалили судді Вищого адміністративного суду України.

«Переконаний, що на моєму прикладі Вищий адміністративний суд України показав те, як може безцеремонно діяти під час парламентських виборів, - заявив Руслан Панчишин. - Адже саме до його юрисдикції належать питання, пов’язані в тому числі з оскарженням результатів виборі та можливих порушень під час їх проведення».

Додаток: (копія відповіді)

1