У Чернівцях спробують поєднати громадські ініціативи та медіа для контролю за владою

У Чернівцях спробують поєднати громадські ініціативи та медіа для контролю за владою

26.05.2013, 03:56

У вівторок, 28 травня, об 11:00 всеукраїнський проект громадянського моніторингу обіцянок українських політиків «Владометр» спільно з Інститутом Демократизації та Розвитку, Буковинським громадським порталом «CitizenJournal.info» організовують дискусію «Громадські ініціативи контролю за владою та роль медіа. Як об’єднати зусилля?».

Захід відбудеться за адресою вул. Червоноармійська, 4, ІІІ-й поверх (вхід з балкону).

Мета – обговорити можливості та ідеї щодо залучення журналістів та громадських активістів Буковини до всеукраїнської медійної платформи, спрямованої на розвиток ефективних форм громадського контролю за діяльністю влади.

До участі запрошені:

Ярослав КОБЗАР - редактор проекту «Владометр», м.Київ;

Ігор БУРКУТ – політолог, експерт;

Ігор БАБ’ЮК – представник Чернівецького обласного осередку Комітету Виборців України;

Ігор ГАВРАДА – представник Буковинського Центру Виборчих Технологій;

Володимир ЗАВЯЛОВ – представник Буковинської Партнерської Агенції;

Микола КОСТИНЯН - представник Громадської мережі «ОПОРА»;

Антон ШКУРО –  представник проекту Campus 3.0.

Підтвердили свою участь у дискусії журналісти інформаційних порталів «BUKNEWS», «БУКІНФО», громадського порталу «CITIZENJOURNAL», газет «МОЛОДИЙ БУКОВИНЕЦЬ», «ПОГЛЯД», «ВЕРСІЇ», громадського інтернет-телебачення «СHVTV», Української газети «ЧАС», Національної Радіокомпанії України.

  Питання до обговорення:

– як журналісти можуть співпрацювати з ініціативами громадського контролю влади та використовувати  їхній інструментарій у своїй діяльності?

– як реагує місцева влада й політики на контроль за їх діяльністю й результати проектів «Владометр», Pух ЧЕСНО, Громадянська мережа «ОПОРА», КВУ та ін.

– чи здатні такі ініціативи, як «Владометр» та інші, впливати на майбутнє держави та динаміку суспільного розвитку?

До обговорення й дискусії запрошуються громадські активісти й журналісти, які цікавляться питанням контролю за діяльністю влади.

«Владометр» – проект громадянського моніторингу обіцянок українських політиків. Менш ніж два роки свого існування Владометр зібрав понад 4000 обіцянок, що були дані українськими політиками та політичними силами. Це новий український Web 2.0 Інтернет-інструмент суспільного контролю за владою, зміст якого генерується користувачами. За його основу взятий досвід американського сайту Обамаметр. Владометр – це інструмент, який запобігає поширенню демагогії у політичному житті країни – замість голослівних звинувачень політиків у безвідповідальності чи вихвалянь власних досягнень політиками, виборці мають можливість оцінити кожного політика за обсягом виконаних завдань та обіцянок.

Проект Владометр виконується за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

         Контакти: Георгій БОДНАРАШ, 0663684345

         george.bodnarash@gmail.com

1