Ha Буковинi дефіцит 'Пентaксиму' -  комбінованої вакцини для профілактики поліомієліту та дифтерії

Ha Буковинi дефіцит "Пентaксиму" - комбінованої вакцини для профілактики поліомієліту та дифтерії

09.08.2013, 18:26

Наразі у Києві немає комбінованої вакцини "Пентаксим" для профілактики кашлюку, дифтерії та правця, а також гемофільної інфекції та поліомієліту. Про це УНН повідомили у дитячій поліклініці №3 Оболонського району Києва.

"Пентаксиму" у нас зараз немає, закінчився вчора по обіді. Ми вже замовлення на нього зробили, тепер чекаємо. Сподіваємось, скоро буде", - сказали в поліклініці.

Разом з цим, за словами експертів, дефіцит "Пентаксиму" наразі існує й у низці регіонів України, серед яких Буковина, Кіровоградська область.

Нагадаємо, вакцинація є найкращим засобом захисту від інфекційних хвороб. У разі, якщо ситуація з охопленням профілактичними щепленнями серед українців не покращиться, можна очікувати росту захворюваності на інфекційні хвороби.

"Щомісяця ми переглядаємо рівень охоплення щепленням, і на кінець 2012 року у нас були досить не погані, порівняно з попередніми роками, рівні охоплення щепленням. По БЦЖ показник становив більше 95%, проти дифтерії, правцю, кашлюка – 73-74%. Отут хотілося б бачити більший показник і якщо ситуація не буде покращуватись, слід очікувати росту захворюваності і на дифтерію, і на правець", - сказала експерт з імунопрофілактики Міністерства охорони здоров'я України Ганна Романюк.

Також, наразі міжнародні експерти занепокоєні також високим ризиком виникнення поліомієліту в Україні. За версією авторитетного медичного видання The Lancet, низький рівень охоплення вакцинацією є першою причиною виникнення хвороби.

"ВООЗ і ЮНІСЕФ нещодавно заявили, що спалах поліомієліту має під собою реальну небезпеку. Захворювання рідко можна побачити в Європі сьогодні, але Україна є особливо уразливою до спалаху. На думку експертів, тільки 74% населення щеплені проти поліомієліту. Для порівняння, середній рівень охоплення в Європі і США більший за 90%. Шанси спалаху настільки великі, що Україна минулого місяця пройшла під керівництвом ВООЗ імітаційну модель виникнення поліомієліту", - наголошує видання.

 Детальніше:  http://www.unn.com.ua/uk/news/1238406-u-kiyevi-nemaye-kombinovanoyi-vaktsini-dlya-profilaktiki-poliomiyelitu-ta-difteriyi

1


КОМЕНТАРІ (4)

avatar

Andrey Maslovets

09 серпня 2013 19:08

avatar

Anastasia Babenko

09 серпня 2013 20:33

avatar

Николай Акимченко

09 серпня 2013 21:29

Друзья! Коллеги! Рыба гниет с ГОЛОВЫ!!! Народ брошен на самовыжывание! 

avatar

Читач

11 серпня 2013 19:01