Хто стане наступним власником майна Заставнівського «удільного князька»

Хто стане наступним власником майна Заставнівського «удільного князька»

01.09.2011, 15:17

Влада продовжує «прикривати» свого ставленика з Заставни – скандально відомого побиттям рибалок М.Бойчука

 Попри вдавану суворість керівництва місцевого органу державної влади та осередку Партії регіонів до екс-голови РДА М.Бойчука, замішаного в жорстокому побитті рибалок на заставнівських ставках,  кримінальна справа з цього питання та з інших, які тягнуться за цим діячем багаторічним скандальним шлейфом, продовжує «спускатися на гальмах».

Нагадаємо, що Михайла Бойчука обвинувачують за трьома статтями КК України – катування, нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості та перевищення службових повноважень. Йдеться про побиття підсудним, його братом, зятем та двома охоронцями чотирьох рибалок, які рибалили ввечері 16 квітня на одному із ставків у Заставні, які нібито належать Михайлові Бойчуку.

Попри серйозні статті обвинувачень та очевидну небезпеку підсудного для суспільства (адже після порушення кримінальної справи він намагався чинити тиск на потерпілих, викрадав їх з лікарні і вимагав відмовитися від позову),  підсудній екс-голова перебуває на волі. Два досудових засідання у справі висвітлювалися у ЗМІ, а про третє преса уже й забула.

М.Бойчук і раніше був замішаний у скандалах з мешканцями району – свого часу в ЗМІ була інформація про незаконне заволодіння М.Бойчуком значними земельними ділянками. Йшлося про зведення на орендованих чи отриманих у постійне користування начебто тимчасових (насправді, за твердженням очевидців, постійних) споруд та про нецільове використання земель. Саме через те, що екс-голова РДА «прихватизував» мало не половину району (адже ставки, де і відбувся інцидент, який коштував Бойчукові посади і мав би коштувати йому свободи, також начебто належать йому), він відомий як місцевий «удільний князьок».

Попри це, прокуратура продовжує наполягати на цілковитій законності шляхів привласнення Бойчуком земель Заставнівщини. На звернення з цих питань громадянина І.Чухрія з с. Хрещатик Заставнівського району обласна прокуратура (за підписом в.о. обласного прокурора В.Поцілуйка) повідомила:

«Ваше звернення з особистого прийому у прокурора області щодо законності використання земельного паю, який належить Мареничу Г.І., а також з інших питань, прокурором області розглянуто.

Встановлено, що 13.03.02 між Мареничем Г.І. та приватним підприємцем Бойчуком М.В. був укладений договір оренди земельної частки (паю) розміром 1,79 га. Даний договір зареєстрований у книзі записів реєстрації договорів Хрещатицької сільської ради 13.04.02 за №88.

На вказаній земельній ділянці розташована тимчасова споруда для зберігання зерна. Роботи по капітальному будівництву не проводяться.

В частині користування Бойчуком М.В. землями запасу сільської ради, які прилягають до земель МП «Фортуна», встановлено, що рішенням 19 сесії 5 скликання Хрещатицької сільської ради   від 26.06.09 №19\6 Бойчуку М.В. надано дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель запасу сільської ради орієнтовною площею 1,5 га, яка межує із землями МП «Фортуна». Рішенням 20 сесії 5 скликання вказаного органу самоврядування від 30.09.09 затверджено проект відведення земельної ділянки площею 1,5603 га.

Рішенням 26 сесії 23 скликання Хрещатицької сільської ради від 27.12.01 №26/7 малому підприємству «Фортуна» надано дозвіл на постійне користування земельною ділянкою загальною площею 1,4538 га, з яких 0,9404 га для виробничих потреб і 0,5134 га для будівництва та обслуговування вітряних електростанцій.

У подальшому, 08.08.02 між Хрещатицькою сільською радою та МП «Фортуна» укладено нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки. На даний час вітряні електростанції на земельній ділянці площею 0,5134 га, що належить МП «Фортуна», не споруджені. Інші роботи, які б свідчили про її нецільове використання, не проводяться.

З метою перевірки додержання вимог водного законодавства та законодавства про надра МП «Фортуна», прокуратурою області скерована вимога на адресу уповноваженого органу державного контролю – Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області. Дану інспекцію зобов’язано поінформувати Вас про результати перевірки у встановлений законом строк.

Органами  прокуратури області у ході вирішення Вашого звернення захзоди прокурорського реагування не вживались».

Тобто «все законно», і репутація «удільного князька» тепер може вживатися хіба що з додатком «удільний князьок в законі».

Як би не було, але час спливає, кричуща справа потроху забувається, а областю ширяться чутки, що «законна» власність   М.Бойчука незабаром так само цілком законно стане власністю дружини одного найвищого посадовця області. Якщо це подейкують «злі язики», то незабаром у всьому переконаємося?

Роман Данильчук