Інтерпол оголосив в розшук орендаря тисяч гектарів землі на Буковині

Інтерпол оголосив в розшук орендаря тисяч гектарів землі на Буковині

21.01.2015, 14:06

Інтерпол оголосив у розшук одного з власників агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Антон Геращенко.

"Сьогодні нарешті громадянин Гута, який шахрайським шляхом привласнив гроші восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів, оголошений у міжнародний розшук по лінії Інтерполу", - написав Геращенко.

"Всього ж, за даними слідства, агрохолдинг "Мрія" і його генеральний директор Гута до серпня 2014 року мав перед українськими та іноземними кредиторами фінансові зобов'язання в обсязі 1,3 млрд доларів. Набравши кредитів, агрохолдинг "Мрія" оголосив про неможливість їх погашення", - додав депутат.

Тим не менш, за його словами, в жовтні агрохолдинг отримав позитивні результати аудиторської перевірки однієї з іноземних аудиторських компаній - як тепер з'ясувало слідство, на підставі фальшивих і підроблених бухгалтерських звітів.

"Коли засмучені кредитори звернулися в правоохоронні органи, грошей на рахунках фірми вже не було, а громадянин Гута, за даними прикордонників, на особистому автомобілі перетнув державний кордон України та Євросоюзу", - зазначив Геращенко.

Він також нгадав, що Головне слідче управління МВС відкрило кримінальне провадження за підозрою в заволодінні коштами шахрайським шляхом в особливо великих розмірах.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Земельний банк холдингу перевищує 300 тисяч га, зосереджений в західних областях України, зокрема й біля 30 тис.га у Чернівецькій області.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, ріпаку, цукрових буряків, гречки, картоплі та інших культур.

Микола Гута приєднався до Групи "Мрія" у 2002 році. До вересня 2014 року відповідав за поточне управління компанією на посаді генерального директора, наразі він голова Ради директорів групи компаній "Мрія".

Як відомо, Група компаній "Мрія" потрапила в складне фінансове становище – в серпні 2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становить близько 1,3 мільярда доларів.

80% групи компаній "Мрія" володіє Mriya Agro Holding Plc, яка зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу кіпрською компанією володіє ще одна закордонна структура - HF Assets Management Limited, яка фактично належить сім'ї Гут. Мова йде про Івана, Клавдію, Андрія і Миколу Гутів.


"Українська правда"

Довідково: Поганий стан автомобільних доріг в районах Чернівецької області теж наслідок - звісно не єдиний, але в тому числі,  діяльності агрохолдингу "Мрія".

Скільки б грошей не вклала держава в дороги, якщо громада не буде їх берегти, вже незабаром вони знову стануть дірявими, як решето. Не можна закривати очі на те, як великі агрокорпорації, такі як «Мрія»,  інші, що працюють в районах Буковини, перевантажують транспорт, яким вивозять врожай. І замість дозволених 40 тонн - перевозять автошляхами всі 80. Жодний автобан не витримає такого знущання. Тим часом податки, дорожній збір ці зареєстровані за межами Буковини фірми сплачують в інших областях, буковинцям залишаючи ями на дорогах. 

1