Іван Мунтян: Спільними зусиллями ми створимо передумови, необхідні для вирішення нагальних питань розвитку наших Карпат

Іван Мунтян: Спільними зусиллями ми створимо передумови, необхідні для вирішення нагальних питань розвитку наших Карпат

23.06.2018, 18:34

На цьому наголосив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, звертаючись до учасників презентації проекту-переможця програми секторальної підтримки регіонального розвитку «Карпатська мережа регіонального розвитку», яка відбулась під час III Форуму місцевого розвитку, що тривав з 21 по 23 червня у м.Трускавці Львівської області. Учасники форуму також обговорили перспективу розробки єдиної стратегії розвитку для Українських Карпат, роль міжрегіональної співпраці, а також інструменти планування, впровадження та фінансування розвитку Карпатського регіону нашої держави.

«Цей масштабний проект має за мету створення оптимальних передумов для покращення рівня життя більш, ніж шести мільйонів жителів Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини та Буковини. Йдеться насамперед про створення спільної стратегії життєдіяльності та розвитку Українських Карпат та Карпатського центру регіонального розвитку. Переконаний, що спільними зусиллями ми створимо умови, необхідні для вирішення нагальних питань розвитку наших Карпат, розбудови транспортної інфраструктури та забезпечення належних умов життя та праці горян», – відзначив Іван Мунтян.

Вказаний проект підготувала та реалізовуватиме спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», до якої входять Чернівецька обласна, а також Вижницька і Путильська районні ради.

Цей масштабний проект має за мету створити передумови для покращення рівня життя більш, ніж шести мільйонів жителів Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини та Буковини. Йдеться насамперед про створення спільної стратегії життєдіяльності та розвитку українських Карпат та Карпатського центру регіонального розвитку.

Звертаючись до учасників презентації, Іван Мунтян висловив переконання, що спільними зусиллями ми створимо передумови, необхідні для вирішення нагальних питань розвитку наших Карпат, розбудови транспортної інфраструктури та забезпечення належних умов життя та праці горян.

Разом з тим, звернув увагу В’ячеслава Негоди, який відзначив, що питання регіонального розвитку повинні вирішуватись на місцях, на те, що нині Уряд передає на регіональний рівень не стільки повноваження, скільки проблемні питання, на вирішення яких у місцевих бюджетах майже немає коштів. Як приклад навів процес передачі з державної у комунальну власність закладів професійної освіти, фінансувати які доведеться з обласного бюджету. Звісно, певні кошти область отримає з центру, але якщо цих коштів не вистачить, автоматично постане питання про оптимізацію структури і штатів цих закладів освіти. Виходить, що у такий нехитрий спосіб центр має намір провести скорочення руками регіонів. І це лише один з прикладів.

Так, в області є певне перевиконання бюджету, але ми не можемо собі дозволити спрямувати ці кошти виключно на регіональний розвиток, розробку та реалізацію відповідних стратегій через те, що кожен день закриваємо подібні дірки у бюджетах різних установ, які як не крути є важливою складовою соціально-економічної інфраструктури області. Саме тому дуже хотілося б, щоб Уряд надавав необхідну фінансову підтримку місцевим ініціативам, реалізація яких спрямована на регіональний розвиток, особливо гірських територій.

Також Іван Мунтян поінформував учасників обговорення про чималий досвід реалізації транскордонних проектів, спрямованих на регіональний розвиток, накопичений впродовж останніх років, та про міжрегіональну співпрацю з Сучавським повітом Румунії, який на форумі представляв пан Віорел Середенчук – заступник голови Сучавської повітової ради.

По завершенню панельних дискусій керівник представницької влади краю вручив відзнаку «Лідер Карпат» голові Вижницької об'єднаної територіальної громади Олексію Чепілю. Таку ж відзнаку з рук голови Львівської облради Олександра Ганущина отримав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

 
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

 

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.