Керівництво Кіцманщини і області від Партії регіонів нарешті вийшло з комфортних кабінетів до людей, які перекрили трасу

Керівництво Кіцманщини і області від Партії регіонів нарешті вийшло з комфортних кабінетів до людей, які перекрили трасу

29.05.2013, 23:04

Близько сотні мешканців селища Лужани Кіцманського району перекрили трасу на Івано-Франківськ, яка проходить через селище. Люди вимагають відремонтувати дорогу, якою проїхати практично неможливо.

Дорога сильно розбита, а досі ніхто її зовсім не ремонтував, кажуть люди. Загорнули кілька ям якимось сміттям, яке у суху погоду здіймається у повітря.

Як стало відомо molbuk.ua, у даний час представники влади, зокрема селишний голова, переконують людей розійтися і не перешкоджати рухові транспорту.

У Мамаївцях приблизно годину тому теж перекрили трасу. Люди самоорганізували після того, як дізналися, що трасу через погані дороги перекрили у Лужанах.

- Приблизно сто людей ходить пішохідним переходом і немає можливості проїхати машинам, - розповідає сільський голова Мамаївців Сергій Угринчук. - У нас теж погані дороги. Робили частково ямковий ремонт. Наприклад, на кільці у Мамаївцях латали дорогу холодним асфальтом, але там все одно погана дорога. Ремонтували і частину доріг гарячим асфальтом, але зробили лише незначну частину.

Через перекриття руху у Мамаївцях на дорозі затор з десяток машин.

Наразі до села вже приїхало керівництво Служби автомобільних доріг та району. Людям пообіцяли, що розпочнуть ремонт дороги до 13 червня.

Після того, як у Лужанах майже 200 людей перекрили трасу, до села приїхало керівництво Служби автомобільних доріг і запевнило, що дорогу відремонтують. Про це molbuk.ua розповіла сільський голова Лужан Наталя Катрюк.

- Людей запевнили, що дорогу відремонтують до 12 червня, а в разі невиконання зобов’язання дорогу мешканці готові перекрити дорогу повторно, - каже Наталя Миколаївна. - Люди вийшли на дорогу о 13.00 і траса була перекрита приблизно дві години.

Мешканці обурюються, що на перекриття дороги мають повне право, бо у нас дороги у критичному стані. А у трьох місцях взагалі дороги немає.

- Коли дощ, бухкаєшся у ті ями і лише машину гробиш, - сваряться люди. - А це траса міжнародного значення.

Одразу після перекриття руху на кільці біля дріждзаводу працівники ДАІ перекрили рух і транспорт пустили в об’їзд через село Стрільцький Кут.

Джерело: molbuk.ua

Перекриття доріг в Мамаївцях та Лужанах припинилось. Після того, як заступник голови ОДА Василь Бурлака пообіцяв, що 13 червня дорожники почнуть ремонтувати дороги в цьому напрямку. Приїхав на перекриття і народний депутат Олександр Фищук. Він сказав, що давав купу запитів, але отримував тільки відписки. Але люди вимагали, щоб роботи почали зараз, а не 13 червня. До речі, в Мамаївцях зібралось більше навіть 200 людей.  Якщо влада нічого не буде робити, то реально буде революція. Хай навіть в двох селах. Але яких! 

 

Сьогодні, 29 травня, в Лужанах більше 150 місцевих мешканців о 13:00 перекрили дорогу в знак протесту проти жахливого стану доріг на трасі державного значення. Вони просто без перестанку переходили дорогу на пішохідному переході. За годину в іншому куті села лужанчани вчинили так само. Адже від влади тільки за годину приїхав заступник голови Кіцманської РДА.

На другу годину перекриття до протестувальників приїхав заступник голови ОДА Бурлака. Вони все кивали на службу автодоріг області, на відсутність коштів. Коли приїхали від облавтодору та служби автодоріг, то почали казати, що грошей їм бюджет не дає. Люди розгнівились не на жарт. Гнів перекинувся на Мамаївці і там люди перекрили трасу міжнародного значення.

Вся влада - від сільської до обласної, що то не їхня вина, а дорожників. Ті - що то вина влади, а не їх, бо та не дає гроші. У людей просто увірвався терпець. В розмові лужанчани говорили, що підуть перекривати і залізну дорогу, і державні заклади, бо все це вже дістало.

До речі, дорожники промовились, що дороги наразі роблять на Сокирянщині. Але на Лужани та Мамаївці грошей немає. Не дивно? Може тому, що ці села голосують не так, як треба? І чи не тому, що в Новодністровську вибори і щоб губернатори туди легко було їхати?

Депутат від "Фронту Змін" Віталій Захарюк подавав запит на сесії Чернівецької обласної ради щодо виділення коштів на ремонт цієї дороги. Депутати обласної ради не підтримали свого колегу. Бо не з тієї фракції, бо не за регіоналів голосують Лужани та Мамаївці. До речі, він був один з обласної ради.Мешканка Лужан нам сказала, що ті всі люди, які прийшли перекривати дорогу, - це люди, які мають свій бізнес, свої магазини, майстерні. Вони закрили все і прийшли сюди, на дороги. Адже вчора там перекинулась вантажівка. Дякувати Богу, нікого не вбила. 

- За 34 роки, що я тут живу, таких доріг не було, - сказала мешканка Лужан.

Джерело: www.chas.cv.ua

29 травня дорога в Лужанах і Мамаївцях перекрита. Люди повстали проти нездалої влади, яка не може зробити нормальних доріг.

 

 

Щоб попередити домисли, наголошуємо, що під час зйомок ніхто не постраждав і чоловік, який лежав в ямі спокійно пішов потім додому.  

1