'Через крадіжки гравію кратери на Пруті вже більші, ніж на Місяці': Осачук розповів Зеленському про десятиліття грабунку

"Через крадіжки гравію кратери на Пруті вже більші, ніж на Місяці": Осачук розповів Зеленському про десятиліття грабунку

12.07.2020, 20:52

Президент Володимир Зеленський поділився кадрами із нещодавніх поїздок на Луганщину, Волинь та Буковину, - пише bukinfo.com.ua.

Відеозвіт про це опубліковано на Facebook-cторінці президента.
 
 Зокрема, у змонтованому 26 хвилинному ролику у передвиборчому стилі "Зе - президент, слуга народу" є епізоди з відвідування президентом Чернівецької області, зокрема відвідування зруйнованого паводком мосту у селі Маршинцях Новоселицького району. До ролику увійшов епізод, як голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук розповідає про бездіяльність в області прокуратури, поліції та СБУ щодо незаконного вибору гравію з річки Прут, що  призводить до зміни русла річки, що дарує "Румунії все більше і більше території".

 "Прут це є також є кордон з Румунією. У нас є проблема по річці Прут в тому плані, що з нашого берега підприємці дуже активно здійснюють виїмку гравію і річка заходить на нашу сторону і таким чином дарує Румунії все більше і більше території", - сказав він. 

Президент при цьому перепитав: "Території?", на що отримав ствердну відповідь Осачука. Президент запитав Осачука, що ви робите, щоб унеможливити це, почув у відповідь: "Збирав наради - поліція, СБУ, прокуратура... Варто підняти лише дрон над Прутом і побачити, що це кратери більші, ніж на місяці. Скільки грабували це все роками". Нібито силовики відповіди Осачуку: "Ні, ми нічого не можемо зробити, немає бази тої, немає можливості, або це порушення адміністративне. Тобто є десятки пояснень чому неможливо, але є факт, який бачить вся Буковина, що грабуються просто десятиліттями прирічкові території, а потім маємо ось такі наслідки"..

ДОВІДКОВО:

Ще 2005 року громадськість краю довідалася про надзвичайну подію на українсько-румунському кордоні, який в районі буковинського села Тереблече проходить по річці Сірет. Тоді, нагадаю, через змиття 8 метрів річкового берега разом з інженерними спорудами чернівецькі прикордонники зафіксували зміни в лінії держкордону, причиною яких, на думку експертів, стала саме несанкціонована вибірка гравію. Скільки ще символів української державності має піти за водою, щоб ненажерливі організатори незаконного видобутку врешті припинили свої небезпечні ігри з гравієм?!..

1