Леся Оробець: 'Чим ближче до виборів - тим більше маніпуляцій та обману'

Леся Оробець: "Чим ближче до виборів - тим більше маніпуляцій та обману"

24.07.2012, 23:27

Нардеп переконана, що "гречкосійство", тобто коли виборців підкуповують продуктами харчування, це не більше, ніж цинічне повернення раніше награбованого у народу багатства.

Вона об’їздила усю країну, відвідала сотні сіл, містечок, вислухала обурення людей - нардеп Леся Оробець переконує: гнів народу росте і він розуміє, що майбутнього із нинішньою владою немає. У жодному регіоні політик не побачила тенденції, коли б прагнули сваритись на тему російської мови як другої державної. А про такі нібито агресивні настрої постійно наголошують провладні функціонери.

- Як влучно сказала стара пані: дитино, якщо з нафталіну витягують тему мови, то надворі або вибори, або нам нема чим платити пенсію. Боюся, вона права обидва рази, - каже нардеп.

Насправді, це лише невдале прикриття економічних негараздів і політичні сварки та мовна вакханалія, як переконують соціологи, не додала жодного відсотку "Партії Регіонів". Найперше зараз турбує людей пошук роботи, пільги та гарантії, ліки, відсутність місць у лікарнях та садочках і закриття шкіл. 

Допоки політики своїми виступами вводять народу анестезію, інші тим часом паралельно проводять закон про зміну порядку держзакупівлі. Якщо раніше був тендер і кожен міг прозоро бачити, куди і скільки йде коштів, то зараз надали право купувати товар чи послугу в одного учасника. При владі опозиція все це відмінить. Так само, як і не дозволить знищити книгарні.

- Замість назви "реорганізація" вони роблять ліквідаційні баланси, податкова приходить затверджувати. Директорам книгарень надали графік, коли принести протоколи щодо ліквідації у держреєстрі. Тепер до 21 серпня до наступного засідання суду це рішення сесії призупинене. Реорганізація, а я впевнений, і ліквідація, призупинена, - вважає керівник регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції Максим Бурбак.

Об’єднана опозиція радить не голосувати за "регіоналів", хай це буде будь-який інший політичний проект, оскільки біло-сині, за переконанням Оробець, себе вже проявили сповна, причому, не з кращого боку.

Нардеп Леся Оробець у Чернівцях пообіцяла юридичну підтримку міським книгарням

Народний депутат Леся Оробець сьогодні, 24 липня у Чернівцях відвідала книгарню «Букініст». У приміщенні книжкового магазину вона та представник «Фронту змін» на Буковині Максим Бурбак обговорювали скандальну реорганізацію книгарень у Чернівцях, передає кореспондент molbuk.ua.

Леся Оробець порадила директорам книгарень об’єднатися та боротися проти реорганізації до кінця. Також опозиціонери пообіцяли надавати юридичну допомогу чернівецьким книгарням.

- Це ми бачимо тут книжки і бачимо книгарні. А вони тут бачать приміщення у самому центрі місті. Шість приміщень. І вони вас бачать всіх звільненими, - каже нардеп. - Книжка, тим паче, українська, ніколи не даватиме надприбутків, які б зробили їм цікавим те, що тут було. І справжня мовна політика – це політика, яка робить людей мудрішими, освіченішими. Зі свого боку ми просто готові вам допомогти юридично. Те, що нам вдалося відтягнути цей процес ще на місяць – то є дуже добре. Нам правда треба вистояти до 28 жовтня. Після цієї дати замовники цього шабашу покинуть Чернівецьку область.

- Це далеко не перше рейдерське захоплення, яке я бачу в Україні, - продовжує Леся Оробець. - Я вам пораджу об’єднатися в Асоціацію. У нас по Україні таких книгарень дуже багато. Покажіть, що ви – сила, а не розпорошені продавці, яких можна вигнати на вулицю одним днем «заднім числом».

Наприкінці зустрічі Леся Оробець придбала в «Букіністі» п’ять дитячих книжок. За них заплатила 235 гривень.

- У нас вдома немає телевізора, - каже вона. - Зате в нас є дуже багато книжок. Тобто, той простір, який займав телевізор, тепер зайнятий книжками. У вас, бачу, є книжки, які в Києві не продаються. Ви справді продаєте книжки українською, які чомусь вважаються неліквідними в Києві. Бачу, ви продаєте книги київського видання «Грані-Т». Але їх чомусь до Києва до довозять.

Леся Оробець в Чернівцях заявила, що серед кандидатів від опозиції відбуватимуться чистки ОНОВЛЕНО

24 липня в Чернівцях з робочим візитом перебувала народний депутат, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету з питань науки і освіти верховної ради Леся Оробець. Вона розповіла про чистки в списках опозиції, про її ставлення до критеріїв руху "Чесно" та про книгарні на Буковині.

Зокерма, на запитання нашого кореспондента про формування списків кандидатів в народні депутати від об"єднаної опозиції (ОО) та про потрапляння туди негідних кандидатур, пані Леся відповіла, що ОО дуже вдячна громадськості та журналістам за небайдужість і увагу до кандидатур, яких висуватиме ОО на вибори до парламенту.

- Ми робимо висновки і реагуємо, - каже Леся Оробець. - Я не можу все розповідати, але, повірте, чистки серед кандидатів проводять і будуть проводити. І так буває, що після реакції громадськості та журналістів на вчинки тих чи інших кандидатів, вони вже більше кандидатами не є. Але остаточний результат можна буде побачити після з"їзду 31 липня.

Нагадаємо, що на Буковині теж є претензії до кандидатур від опозиції. Зокрема, це стосується депутата обласної ради від "Фронту Змін" Фищука. Він свого часу йшов на вибори від кучмівської сили "За Єдину Україну".

Що ж стосується того, що пані Леся не відповідає усім шести критеріям доброчесності руху "Чесно" (особисте голосування та робота в пленарних засіданнях та комітетах парламенту), то депутатка зауважила, що, на жаль, у "Чесно" не вистачило ні часу, ні ресурсів, аби зробити більш ґрунтовні дослідження депутатів. І, переконує Леся Оробець, голосувала вона завжди особисто, нікому картки не передавала. Єдине що, могла просто письмово не зареєструватися, що зараз перевіряє. А що стосується роботи в комітетах, то, за словами пані Лесі, його очолює її особистий ворог та поплічник Табачника Луцький, а тому не відомо яку саме інформацію щодо відвідуваності та роботи в комітеті він надав.

- Хотілось би, щоб роботу парламентаріїв оцінювали не тільки за кількісними показниками, а й за якісними, - зауважила пані Леся. - Зокрема, чотири моїх законопроекти за останні шість місяців стали законами.

Що ж стосується книгарень, то Леся Оробець дуже подивована з того, що роблять з комунальними книгарнями на Буковині, зважаючи, що в рейтингу "Фокусу" Чернівці отримали перше місце в тому числі завдяки тому, що місто, де багато книгарень.

- Ми зробимо все і навіть більше, аби книгарні не приватизували і не віддали за безцінь. - наголосила депутатка.

Керівник ж виборчого штабу ОО Максим Бурбак зауважив також, що в п"ятницю на сесії облради повинна звітувати депутатська комісія з реорганізації книгарень, яка ні разу не збиралась.

- Вони під літні канікули планують остаточно ліквідувати книгарні, - зауважив Максим Бурбак. - Але наголошуємо, що після виборів 2012 року ця тема нівелюється, бо ініціатори її поїдуть з Чернівців.

Пані Леся також зустрілась в книгарні "Букініст" з керівниками комунальних кнагрень, які планують реорганізувати-ліквідувати.

- Ми бачимо тут книги, а вони приміщення і звільнених працівників, - казала народний депутат Леся Оробець. - Це не перший раз, коли я бачу такі рейдерські захоплення. Але ж на книзі, тим паче українській, надприбутків ніколи не буде. Тому нам потрібно вистояти до 28 жовтня. А керівникам та працівникам книгарень - об"єднуватися в асоціацію і не здаватися, бо закривають тих, хто здається.

Максим Бурбак ж порадив також, у зв"язку з рішенням суду, не подавати ніяких документів на ліквідацію, в контролюючих органах проходити планову, а не ліквідаційну перевірку і пообіцяв, що юристи допоможуть судитися до останньої інстанції в Україні.

- Ми не повинні здаватися, - зауважила директор книгарні "Букініст" Марина Лібанова. - Для мене тепер це наче місія, щоб ці книгарні були.

Також керівники зауважили, що ініціатор реорганізації-ліквідації перший заступник голови ОДА Галиць ні разу не купував у них книг.

Надія ВІРНА 

Джерело: citi.cv.ua, molbuk.ua та chas.cv.ua

1


КОМЕНТАРІ (1)

Леся втирает хорошо заученные прописные истины, не забывая при этом кататься на тачке за 100 000 баксов и втирать лошкам как она борется "за мову".

avatar

Сказочник для лохов

26 липня 2012 11:54