Мерія не буде судитися через ремонт приміщення 'Української книги', бо міністерство культури ще десять років тому  дозволило реконструкцію

Мерія не буде судитися через ремонт приміщення "Української книги", бо міністерство культури ще десять років тому дозволило реконструкцію

29.07.2020, 22:19

У Чернівецькій міській раді відбулося засідання профільної комісії щодо подальшої долі приміщення «Української книги», що на Центральній площі, 10, яка має статус архітектурної пам’ятки державного значення. Про це пише ІА АСС. 

У Чернівцях комісія міської ради дозволила орендарю робити ремонт у приміщенні "Української книги" на Центральній площі, яке є пам'яткою архітектури національного значення.

Більшістю голосів члени комісії, що складалася, з членів виконкому, представників департаментів розвитку й містобудівного комплексу та земельних відносин, юридичного управління, відділу охорони культурної спадщини спочатку вирішили рекомендувати підприємцеві розглянути можливість облаштування в приміщенні книгарні.

А надалі проголосували за надання дозволу орендареві продовжити роботи в приміщенні.

Позов, який раніше подали проти орендаря, відкличуть. Про це повідомив голова комісії Володимир Середюк, пише Суспільне.

За його словами, комісія прийняла таке рішення, бо Міністерство культури та інформполітики підтвердило, що у 2010 році орендарю дозволили провести реконструкцію.

«Ми отримали лист від Міністерства культури. Оскільки це об’єкт категорії СС3, він підпадає під погодження центрального органу влади. Проект 2010 року, він досі чинний.

Відповідно до рішення Міністерства культури, комісія дозволила проведення робіт відповідно до проектної документації. Сертифікований експерт зазначив у звіті про необхідність виконання робіт відповідно до проекту або приведення до переднього стану. Роботи мають бути виконані так, щоб не пошкодити цілісність будівлі.

Беручи до уваги ці експертні рішення комісія прийняла рішення дозволити виконання робіт відповідно до проектної документації», - розповів ІА АСС заступник міського голови Володимир Середюк.

Водночас заступник міського голови розповів, що питання розірвання договору через виконання робіт без наявної дозвільної документації вирішили не розглядати. Орендар має документацію, яка є дійсною на сьогодні.

«Тому комісія дала згоду юридичному управлінню разом із департаментом розвитком міської ради залишити без розгляду рішення про розірвання договору, а не відкликати його, щоби залишити за собою можливість надалі судитися в разі не виконання договірних умов орендарем», - розповів Володимир Середюк.

Також про відновлення робіт у приміщенні книгарні повідомила радниця міського голови Тетяна Шепелько.

"У орендаря, який незаконно розпочав будівельні роботи в Українській книзі, розв'язані руки, сьогодні комісія під головуванням Середюка В.Б. дозволила йому продовжувати реконструювати Українську книгу під бар на підставі документів виданих ще в 2010 році", - написала вона.

Минулого року ІА АСС повідомляло про те, що комісії не з першого разу вдалося потрапити до приміщення, де проводяться роботи. Відтак, провівши фотофіксацію об’єкту, матеріали направили до Міністерства культури. На основі фотографій у Мінкульті й зробили висновки та вирішили надати дозвіл орендареві.

Джерело: https://acc.cv.ua/  та  https://molbuk.ua/

1