'Богдане й Іване, заберіть руки від Дорошівців!': мешканці Товтрів та Дорошівців пікетують Чернівецьку ОДА, бо не хочуть аби їхні села приєднали до  Вікнянської ОТГ

"Богдане й Іване, заберіть руки від Дорошівців!": мешканці Товтрів та Дорошівців пікетують Чернівецьку ОДА, бо не хочуть аби їхні села приєднали до Вікнянської ОТГ

15.05.2020, 11:28

Люди вийшли з плакатами і написали звернення до Президента.

Під стінами чернівецької обласної державної адміністрації зібралися понад два десятки людей. Усі вони – мешканці сіл Дорошівці та Товтри, що на Заставнівщині. Люди вийшли на протест проти приєднання їхнього села до Вікнянської сільської ради.

«Відстань від Дорошівців до Вікна автодорогами – понад 25 кілометрів. Це суперечить одній з вимог методики формування спроможних громад. Окрім того, ця відстань проходить через територію двох інших громад – Заставнівську міську та Юрковецьку сільську, - розповів журналістам ІА АСС Іван Демко, сільський голова села Дорошівці. – Польова дорога між селами проходить над урвищем Дністра, що є дуже небезпечно. Тож якою буде якість отримання послуг жителів Дорошівців у складі Вікнянської ОТГ?..».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорошівецька сільська рада прийняла звернення до вищого керівництва держави і області з протестом проти приєднання Дорошівців до Вікнянської ОТГ

Протестувальники також зазначають: між їхніми селами та Вікном немає прямого транспортного сполучення, тільки з пересадками через Заставну. До того ж, відстань від Дорошівців до Заставни – 9 кілометрів. Саме тому люди вимагають, аби села Товтри та Дорошівці увійшли до складу Заставнівської ОТГ.

«Згідно методики формування спроможних громад, при наявності кількох адміністративних центрів перевага надається тій, де краще розвинена інфраструктура. Тому пріоритет Заставни – очевидний, - наголошує Іван Демко. - Спочатку в перспективному плані Дорошівці були віднесені до Заставнівської ОТГ. Але потім ОДА цей план «перекроїла» на власний розсуд».

На зборах Дорошівської громади мешканці зібрали 690 підписів за приєднання їхнього села до Заставни. Відповідне звернення хочуть передати керівництву області, а також відправити в Офіс Президента України.

До протестувальників вийшов керівник Департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА Віктор Подорожній.

За словами директора департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктора Подорожнього, Дорошовецька сільська рада не виявила вчасно письмового бажання приєднатися до Заставни. А оскільки сільська рада Товтрів проголосувала за приєднання до Вікнянської ОТГ, то туди ж можуть приєднати сусідні Дорошівці.

Водночас на пікеті є декілька людей з Товтрів, які також виступають за приєднання до Заставни, - уточнює  UA:Буковина.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

Нагадаємо, на виборах 2017 року у Вікнянській ОТГ (3,4 тис. жителів) із чотирьох кандидатів на посаду сільського голови переміг Іван Ковалюк, який є батьком нинішнього першого заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка.  Він набрав 37% голосів виборців. На другому місці – сільський голова Вікна, висуванець БПП Ярослав Котик (29%), на третьому – самовисуванець, електромонтер Олексій Савчук (26%).

Пікет під Чернівецькою ОДА: селяни вимагають переглянути перспективний план (ФОТО)

1