Москаля дивує, чому СБУ, МВС, міндоходів і зборів не борються з контрабандою на митному посту Порубне Чернівецької митниці (оновлено)

Москаля дивує, чому СБУ, МВС, міндоходів і зборів не борються з контрабандою на митному посту Порубне Чернівецької митниці (оновлено)

20.06.2013, 23:11

Тільки під час мого депутатського розслідування встановлено, що в період із 1 січня 2012 року по 4 червня 2013 року через митний пост Порубне Чернівецької митниці було пропущено 489 автомобілів на фірму «Гараж Логістик» (м.Москва), а також 458 переміщень на фірму «Торговий партнер» (м.Москва). В основному це високоліквідні товари з Болгарії — одяг, взуття, тканини, дорогі меблі та сантехніка, а також інші товари, що користуються попитом в Україні. Товар оформлювався транзитом на митний пост “Мирний” Московської обласної митниці. Однак на мій запит Російські митні органи відповіли, що митного посту «Мирний» на Московській обласній митниці немає (!). Про це на своїй сторінці у ФБ написав народний депутат України Геннадій Москаль.

Пост під такою назвою є в Курській області в м.Суджа, по вул. Строительной, 20, і на його адресу грузи з Болгарії ніколи не поступали. Це свідчить про те, що в Україні діє особливо небезпечна злочинна група з числа працівників митниць та контрабандистів, які використовують схему, відому ще в 90-х роках під назвою «перерваний транзит». Ні фірма «Торговий партнер», ні «Гараж Логістик» у Москві жодних вантажів, які йшли начебто «транзитом» через Україну, не отримували.

Мною встановлено близько тисячі вантажівок із контрабандним товаром, а скільки їх насправді щодня йде по даній схемі, можна лише здогадуватися.

Дуже прикро, що питання контрабанди турбує тільки комітет ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією. А де адекватні дії по боротьбі з контрабандою з боку СБУ, МВС, Міндоходів і зборів? Невже при страшній фінансовій скруті, яка сьогодні є в Україні, державні органи дозволяють такі масштабні махінації? Хоча при бажанні викрити контрабандистів можна, навіть не виходячи з кабінету, використовуючи Інтернет. Там безліч інформації, яка при перевірці підтвердить злочинні схеми на митниці.

Звернувся з депутатським зверненням до генпрокурора України з проханням створити слідчо-оперативну групу й перевірити весь транзит, який іде Україною. Бо 80% із цих транзитних товарів залишається в Україні, а через митницю пропускаються тільки документи або порожні автомобілі. Крім того, пропоную організувати зустрічну звірку митної документації української та російської митниць, яка покаже масштаби корупції та величезне недоотримання коштів бюджетом України.

Водночас на Чернівецькій митниці кажуть, що для надання якоїсь оцінки заяві Геннадія Москаля про контрабанду, потрібно бачити документи, яким оперує нардеп. Також стверджують, що існує ціла система контролю за переміщенням товарів і, якщо випадок, описаний депутатом і трапляється, то він тягне за собою ряд розслідувань та перевірок.

- Якщо є депутатське розслідування, то є й відповідні документи, - каже начальник Чернівецької обласної митниці Юрій Черниш, - потрібно бачити ці документи. Якщо у громадянина України, народного депутата включно, є такі дані, то його обов'язок передати їх правоохоронним органам. Якщо дійсно є документи і він надав їх прокуратурі, то там повинні відповідно зреагувати. Потрібно бачити матеріали даного депутатського розслідування. Якщо ж не прив'язуватися до цього розслідування, то можна сказати, що транзитне переміщення передбачає, що в пункті пропуску, в'їзді, оформлюються документи, вказується митниця, на кордоні через яку товари повинні виїхати. Якщо брати, наприклад, "Порубне", то всі транзитні вантажі заїжджають через пункт пропуску "Порубне" і відправляються в зону діяльності іншої української митниці для перетину. Є ціла система контролю за доставкою товарів, яка включає в себе і електронний обмін даними щодо доставки товарів. Якщо вони не доставляються в термін, визначений для транзитних переміщень, проводиться розслідування. Але такі випадки бувають дуже рідко, - цитує molbuk.ua слова Юрія Черниша.

1