На Буковині опозиція вимагатиме відставки голів ОДА та облради

На Буковині опозиція вимагатиме відставки голів ОДА та облради

28.07.2012, 00:33

Депутати від Об’єднаної опозиції у Чернівецькій облраді на наступній сесії вимагатимуть внести у порядок денний питання відставки голови облради та недовіри голові ОДА.

Про це кореспонденту molbuk.ua повідомив голова фракції «Фронт змін» в облраді Максим Бурбак після того, як більшість обранців не підтримала питання про звернення депутатів облради до Верховної Ради щодо мовного закону.

- Ми доводили свою позицію. Це рішення підтримали 38 депутатів, які скликали позачергову сесію, - каже Бурбак. - Ми бачимо що Партія регіонів у Чернівецькій області тупо наслідує поведінку провладної більшості у Верховній Раді, де разом з тушками вони протягують цей ганебний акт. Партія регіонів на Буковині боїться висловити свою позицію щодо мовного закону. Михайло Папієв досі чітко не висловив публічно своєї позиції щодо цього закону. Гайничеру також цього не зробив. Якщо вони сповідують демократичні цінності, то повинні подати у відставку. А якщо ні, то ми будемо домагатися розгляду на наступній сесії Чернівецької обласної ради питання щодо недовіри голові облдержадміністрації про переобрання голови обласної ради.

Джерело:  molbuk.ua

27 липня на позачерговій сесії Чернівецької обласної ради депутати не проголосували за проект звернення до парламенту щодо недопустимості наступу на українську мову. З 86 депутатів тільки 38 проголосували "за", "проти" - 3, утримався один депутат. Але в облраді кажуть, що 38 депутатів Чернівецької обласної ради на сесії звернулись до президента України з проханням підписати закон України " Про засади державної мовної політики".

Розпочавши вчасно засідання сесії, головуючий вирішив переставити питання в порядку денному, відсунувши на другий план мовне питання (з другого в порядку денному на четверте). Першим ж і другим пунктом було проголосовано на розгляд бюджетні питання, а саме - зміни до бюджету. Це викликало невдоволення у опозиції. Адже мовне питання висувалось на позачергову сесію ще минулого місяця, яку голова облради відмовився скликати. Окрім того зміни до бюджету можуть приймати особисто головою ОДА та облради з подальшим погодженням змін на черговій сесії обласної ради. Також опозиціонери та позафракційні депутати побоювались, що після розгляду бюджетних питань, голова облради та більшість просто не захоче розглядати мовне питання.

Суперечки точились більше трьох годин і врешті депутати вирішили повернутися до порядку денного, затвердженого колегією обласної ради. І після розгляду першого питання "Про інформацію керівників правоохоронних органів Чернівецької області щодо розслідування фактів хуліганських дій, пов"язаних з обласною організацією "Фронт Змін", депутати приступили до розгляду звернення щодо мовного законопроекту.

В ході обговорення виявилось, що в депутатів від партії регіонів є своїх два варіанти звернення - від співавторки законопроекту Ауріки Божеску про підтримку підписання президентом закону, до голови регламентної комісії Матвія Куцака про підписання президентом законопроекту після детального вивчення. Також регіонали категорично відмовились голосувати за пункт звернення, підготовлено фронтовиком Максимом Бурбаком, де зазначається, що "деструктивні дії фракції партії регіонів та її сателітів в верховній раді ми розцінюємо також як посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови як єдиної державної".

Тоді опозиція пішла на компроміс і погодилась вилучити зазначений абзац з тексту звернення. Однак, коли, не заслухавши всіх поправок та зауважень, а лиш ті, які надходили від представників партії регіонів, головуючий Михайло Гайничеру поставив проект на голосування в цілому, його більшістю депутатів підтримано не було.

Варто зауважити, що весь хід пленарного засідання позачергової сесії Чернівецької обласної ради проходив з грубим порушенням регламенту. Зокрема, в порядку денному , що був розданий депутатам, не було зазначено питання "Про звернення депутатів Чернівецької обласної ради до Президента України Януковича В.Ф. щодо ветування Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень". Головуючий ж поставив на голосування питання щодо виключення з порядку денного цього ж питання (!).

Голова фракції "Фронт Змін" в обласній раді Максим Бурбак наголосив, що партія регіонів в Чернівецькій області тупо наслідує поведінку своїх колег з верховної ради, де ті разом з тушками протягують законопроекти. Він зауважив, що партія регіонів боїться висловити свою позицію.

Лідер свободівців Назар Горук зауважив, що партія регіонів свідомо не бажає голосувати за збереження української мови, незважаючи на те, що опозиція пішла їм на поступки.

А лідер "Батьківщини" Іван Мунтян зауважив, що влада не рахується з інтересами громади та депутатів.

З огляду на нехтування керівниками краю вимог опозиції та блокування її роботи в крайовому парламенті, а також небажання очільниками краю висловити свою публічну позицію щодо мовного питання, опозиція на наступне засідання сесії підготує проект рішення про недовіру голові ОДА Папієву та голові облради Гайничеру.

Джерело: chas.cv.ua

1