На Буковині СБУ викрила депутата міськради на вимаганні грошей з іноземця за оренду землі

На Буковині СБУ викрила депутата міськради на вимаганні грошей з іноземця за оренду землі

20.05.2020, 15:22

Служба безпеки України викрила депутата Хотинської міської ради, причетного до вимагання з громадянина однієї з країн Близького Сходу 4 тисяч американських доларів.

За даними слідства, за гроші посадовець обіцяв іноземцю, який проживає на території регіону, «пришвидшити» одержання дозволу на довгострокову оренду земельної ділянки площею 2,2 гектара для ведення бізнесу. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.05.2020 депутат, діючи за попередньою змовою з посадовцями місцевого самоврядування одного з райцентрів, отримав від іноземця, який проживає на території області, неправомірну вигоду у сумі 4000 доларів США за позитивне вирішення питання щодо надання в довгострокову оренду земельної ділянки орієнтовною площею 2,2 га.

 Правоохоронці затримали фігуранта на одній із вулиць райцентру після передачі всієї суми хабара.

Наразі депутату міськради повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Пресслужба УСБУ в Чернівецькій області та обласної прокуратури

Світлина від Управління СБ України в Чернівецькій області.

1