На Буковині влада приєднає до книгарень  боржника, щоб не марудитися з його банкрутством

На Буковині влада приєднає до книгарень боржника, щоб не марудитися з його банкрутством

22.11.2012, 21:32

Під час останньої сесії Чернівецької обласної ради депутатам запропонували приєднати до комунального підприємства «Буковинська книга» також видавництво «Прут» та КП «Чернівцікнига». Необхідної кількості голосів пропозиція наразі не набрала. Нове комунальне підприємство «Буковинська книга», нагадаємо, було утворене з метою так званої реорганізації чернівецьких комунальних книгарень. Під тиском вуличних протестів проти знищення книгарень, з попереднього переліку підприємств, що мали увійти до нового утворення, влада вилучила  КП «Чернівцікнига». Директори чернівецьких книгарень небезпідставно припускали, що в разі об’єднання, якщо владі вдасться реалізувати задумане, величезні борги «Чернівцікниги»  ляжуть на інші книгарні.  Пояснити громаді, звідки у влади знову виникло прагнення приєднати до комунального підприємства «Буковинська книга» це підприємство з боргами www.buknews.com.ua попросив голову Чернівецької обласної ради Михайла Гайничеру.

«Напевно не всі економічні аспекти були враховані. Згідно з запропонованим проектом рішення тепер йдеться про те, щоб до нового комунального підприємства  приєднати  також видавництво «Прут». Нині воно практично не працює, а існує. До того ж керівник підприємства, яке не працює, уже мінімум рік пенсійного віку. Він хоче зняти з себе тягар відповідальності за непрацююче підприємство.

Стосовно іншого підприємства «Чернівцікнига» , то там ситуація така, що термін позовних заяв від потенційних кредиторів вже закінчився. Тому ні про яке перенесення заборгованості на підприємство, яке створюється, не може бути мови. Це чисто організаційне питання.

Разом з тим, якщо до цих підприємств обласної комунальної власності застосувати процедуру банкрутства, то вона є і дорого вартісною, а це знову таки кошти обласного бюджету, і досить тривалими у часі. І ми будемо мати клопіт, який маємо з деякими іншими підприємствами, цитує кореспондент www.buknews.com.ua слова голови Чернівецької обласної ради Михайла Гайничеру.

Тому це була абсолютно прагматична ідея. Я думаю, що наші колеги-депутати, які роздавали індульгенції, векселя тим підприємствам, які реорганізовуються, вони ще не змогли з тієї хвилі перелаштуватися на нормальний конструктивний лад. Може ще є хтось, хто  вважає, що влада хоче якість приміщення продати. Але більшість вже зрозуміла, що це нонсенс.

Ці приміщення належать міській раді. І якщо обласна комунальна установа їх звільнить, то повірте міські депутати і служби знають, що з ними робити. Їм наша ні допомога, ні підказка  не потрібні. І ніхто не дасть це зробити.

Але, ну, комусь було потрібне це гасло. Я особисто вважав, що вже після вибрів ми перейдемо до нормального процесу реорганізації. Але певно є якась сила інерції інам ще потрібно трохи часу, щоб спокійно, разом з представниками усіх фракції обласної ради обговорити програму розвитку книжкової торгівлі в нашій області, яка, на жаль, затрималася.

Хочу також сказати, що судові позови, які були ініційовані певними депутатами, на які обласна рада витрачається, бо вимушена відряджати юристів в апеляційний суд. Але на останнє таке засідання, яке мало відбутися за два тижні до проведення сесії,  ініціатори позовів щодо реорганізації просто не з’явилися».

Використання даного матеріалу або інформації з даного матеріалу  дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело www.buknews.com.ua! Для інтернет-ресурсів обов'язкове активне гіперпосилання, відкрите для пошукових систем. Гіперпосилання повинне міститися в першому чи в другому абзаці тексту.

1