На кожне місце у 25-у Українську антарктичну експедицію зголосилося в середньому по 7 претендентів

На кожне місце у 25-у Українську антарктичну експедицію зголосилося в середньому по 7 претендентів

08.11.2019, 10:37

На місця науковців у 25-у Українську антарктичну експедицію (УАЕ) на 2020-2021 роки подалося удвічі більше кандидатів, ніж торік у 24-у експедицію. Про це повідомив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий сьогодні, 7 листопада 2019 року, коментуючи підсумки прийому документів у 25-у УАЕ.

Так, цього року є 36 претендентів на 7 місць науковців у експедиції, тоді як минулого року надійшли заявки від 17 кандидатів.

«Це означає, що «туристична» хвиля – ті, хто просто хоче поїхати в одне з найвіддаленіших і найсуворіших місць планети, – дещо спала. Натомість науковці відкривають для себе можливість проведення в Антарктиді унікальних наукових досліджень. І це справді важливо, адже в Антарктиді Україна робить науку світового рівня», – зазначив Євген Дикий.

Загалом на конкурс із відбору полярників для 25-ї УАЕ подалися 88 кандидатів: 66 чоловіків та 22 жінки. В середньому це більш як 7 претендентів на 1 місце, адже в загін зимівників набирають 12 фахівців: 7 науковців, дизеліста-електрика, системного механіка, системного адміністратора зв'язку, лікаря та кухаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завдяки дослідженням на станції «Академік Вернадський» українська науковиця виграла унікальний грант на вивчення змін клімату

Найбільше охочих проводити біологічні дослідження (15 кандидатів), далі – кухар та лікар (по 13 кандидатів). Цікаво, що найбільше жінок подалися, крім лікаря та кухаря, на геокосмічні дослідження.

Остаточний склад 25-ї УАЕ буде визначено у січні 2020 року. Кандидати мають пройти ще співбесіду, психологічне тестування, медогляд та відповідні тренінги.

Нагадуємо, що відбір учасників у 25-у УАЕ почався 1 жовтня – конкурс був абсолютно відкритим, і податися на нього могли всі охочі.

1