Литвин на Буковині: На кордоні з Румунією наркотики - не проблема, а сигарети - ще й яка

Литвин на Буковині: На кордоні з Румунією наркотики - не проблема, а сигарети - ще й яка

28.03.2012, 13:55

Керівники прикордонних відомств України та Румунії Микола Литвин та Іоан Буда підписали План співпраці прикордонних служб на 2012-2013 роки. Як повідомили УНІАН у Відділі з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю Державної прикордонної служби України, документ було підписано 27 березня в румунському місті Сирет.

Так, за даними ДПСУ, подальше співробітництво прикордонних відомств головні прикордонники України та Румунії домовилися здійснювати на усіх рівнях. Зокрема, для обміну інформацією розглянуто питання опрацювання відповідного документа про обмін статистичною та аналітичною інформацією між відомствами. Також досягнуто домовленості про обмін повідомленнями про нові виявлені способи підробки документів на право перетину державного кордону. Для боротьби з проявами протиправної діяльності на спільному кордоні вирішили здійснювати обмін досвідом щодо протидії незаконній міграції, торгівлі людьми, контрабанди наркотиків та іншої протиправної діяльності. Крім того, домовилися вжити вичерпних заходів взаємодії для покращення пропуску осіб та транспортних засобів у пунктах пропуску через українсько-румунський державний кордон під час проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Аналізуючи нинішню обстановку на українсько-румунському кордоні та стан його охорони, М.Литвин та І.Буда відзначили, що ситуація на спільному кордоні залишалася стабільною. Проте проведений аналіз свідчить, що основним із ризиків є незаконне переміщення через кордон тютюнових виробів мешканцями прикордонних районів.

Це в першу чергу пов’язано зі значною різницею в цінах на сигарети в обох державах. При цьому організатори постійно змінюють способи переправлення цигарок та використовують сучасні транспортні засоби, в тому числі й повітряні апарати малих розмірів. У 2011 році співробітниками українського прикордонного відомства затримано понад 34,5 млн. штук сигарет на цій ділянці. Загалом же на кордоні з Румунією вилучено товарів вартістю 40 млн. грн. Крім того, вилучено й 13 автомобілів, які були викрадені чи мали підроблені документи, а 180 автівок затримали як засоби здійснення протиправної діяльності.

Частка затриманих незаконних мігрантів на цій ділянці від загальної кількості осіб, затриманих за незаконний перетин спільного кордону, становила 15%. Водночас завдяки вжитим прикордонними відомствами заходам їх кількість зменшилася на 29%. На 6% зменшилася й кількість осіб, затриманих за незаконний перетин кордону.

Неактуальною проблемою даної ділянки визнано контрабанду наркотичних засобів, зазначили у прикордонній службі.

З робочою поїздкою Буковину відвідав голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин

В управлінні Чернівецького прикордонного загону голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин провів службову нараду за участю голови Чернівецької облдержадміністрації Михайла Папієва, прокурора області Петра Коваля, начальника управління Міністерства внутрішніх справ в Чернівецькій області Миколи Харабари та начальника управління Служби безпеки України в області Ярослава Гавриша. На нараді обговорено оперативну та криміногенну обстановку і вжиття заходів з протидії організованій злочинності на ділянці Західного регіонального управління.

Як відзначив голова Держприкордонслужби Микола Литвин, прикордонними підрозділами ведеться системна планова робота в умовах реформування та вдосконалення основних напрямів діяльності і подальшого розвитку Державної прикордонної служби України як сучасного правоохоронного органу європейського типу. Одним із основним завдань керівник служби визначив покращення результативності прикордонних підрозділів, в тому числі і Чернівецького прикордонного загону, який охороняє найдовшу ділянку українсько-румунського нового європейського кордону протяжністю 234 км, шляхом зосередження головних зусиль та поліпшення організації службової діяльності, підвищення відповідальності керівного складу, вдосконалення системи підготовки та роботи з персоналом. “Поставлені завдання з охорони державного кордону на ділянці Чернівецького прикордонного загону виконані в повному обсязі, підвищено результати оглядової та правозастосовної діяльності”, – відзначив Микола Литвин та повідомив, що з метою розширення матеріально-технічної бази для охорони ділянки кордону буде виділено 22 одиниці спеціальної техніки.

Михайло Папієв подякував голові Державної прикордонної служби України за увагу до буковинських прикордонників та зазначив, що розпорядженням облдержадміністрації затверджено план заходів з інтегрованого управління ділянкою державного кордону, що проходить в межах області. Зусилля крайової влади сьогодні орієнтовані перетворити транскордонне співробітництво з теоретичної на суто практичну справу, сказав глава облдержадміністрації та зауважив, що вже є результати цієї роботи – за Програмою Європейського Союзу “Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013” Єврокомісія прийняла рішення про грантове фінансування проектів Чернівецької області на суму 3,5 млн. євро на інфраструктурний проект розбудови та облаштування за європейськими стандартами пунктів перетину кордону “Дяківці” і “Красноїльськ”. “Це ще один приклад роботи крайової влади в системі координат “Європи регіонів”, який засвідчує євроінтеграційний курс української держави”, – резюмував Михайло Папієв.