На річках Західної України, зокрема на Буковині уже за часів нової влади,  гравій крадуть тоннами щодня, – розслідування + відео

На річках Західної України, зокрема на Буковині уже за часів нової влади, гравій крадуть тоннами щодня, – розслідування + відео

05.11.2014, 17:22

Як в Україні грабують державні надра та хто від цього страждає, – дізнавались журналісти проекту «Народний конроль. Спецвідрядження», який вийде в ефірі телеканалу ZIK сьогодні, 5 листопада, о 22:00.

Щоб переконатися, яка ситуація із річковим гравієм зараз, журналісти зазначеного проекту проінспектували Львівщину, Прикарпаття та Буковину. Побачене їх шокувало.

http://zik.ua/ua/news/2014/11/05/biznes_na_richkovomu_gravii__zlochyn_shcho_provadyt_do_ekologichnoi_katastrofy__rozsliduvannya_537632 

 Колись мальовничі річки Західної України тепер обернулися бідою для місцевих мешканців. Все через браконьєрів, які брутально, тоннами, щодня вибирають річковий гравій. Домівки осідають, земля іде під воду, а колодязі висихають просто на очах. Б‘ють на сполох і екологи: адже такий варварський заробіток може призвести до справжньої екологічної катастрофи.

За останні кілька років із річки Прут, зокрема на Буковині, масово вивозили гравій. Мешканці розповідають: через це страждає усе навколо. Стіни рідного будиночку 73-річної бабці Домінки – вкриті тріщинами. Через постійний видобуток гравію помешкання почало осідати.

«У пивниці я колись могла стояти на повний зріст. А зараз мушу згинатись, бо все помалу сповзає. Надто в останні роки, коли почали найбільше видобувати гравій», – показує підвал старенька.

Люди розповідають: відколи на річці почали копати, вода у колодязях щезла. Землевпорядник Цуренської сільської ради Василь Москалюк запевняє: в останні роки частина села просто пішла під воду. Чоловік обурений: щоб так крали гравій, як сьогодні, не пам‘ятає.

«Двадцять років тому було зовсім по-іншому. Переважно вибирали каміння восени чи взимку. Однак тепер приїжджають круглий рік. У будь-який час, коли їм потрібно», – розповідає Василь.

Щоб дізнатися, хто пускає хати під укіс, проект «Народний контроль. Спецвідрядження» вирушив у власний рейд ловити річкових браконьєрів. Результати – вражаючі. Просто посеред Пруту із численними порушеннями гравій видобувають автівки із наліпками «рідного» Новоселицького автодору. Місцеві активісти ж розповіли, що знає про це і прокуратура, і екоінспекція та, навіть, працівники ДАІ. Саме вони і мали б слідкувати, чи мають підрядники дозвіл перевозити річковий камінь.

У Тисменицькому районі, що на Івано-Франківщині, журналісти лише за кілька годин виявили аж дві вантажівки та ескаватор, за допомогою яких видобували та перевозили гравій із Дністра. Тим часом, прокуратура Тисьменицького району за весь рік зареєструвала лише одне кримінальне провадження за незаконний видобуток річкового каменю.

Тож як в Україні, уже за часів нової влади, грабують державні надра, – дивіться уже сьогодні, 5 листопада, о 22:00, на телеканалі ZIK, у програмі «Народний контроль. Спецвідрядження».

1


КОМЕНТАРІ (3)

Услід за Ванзуряком скоро піде ще один обранець майдану - Ярослав Когутяк, видатний "борець" за чисте і законне довкілля Буковини. Йому також не буде ані соромно, ані прикро за свої обіцянки і свої діяння. Прийшли, хапнули, зникли - отак вони працювали на благо народу!

avatar

Привіт Когутяку!

05 листопада 2014 18:59

А чого тільки Когутяк? Іван Рибак теж відомий фахівець з питань гравію.  

avatar

Ваня Рибак

05 листопада 2014 19:10

Знову Лафарж купив продажних столичних екологів, щоб ті трохи поверещали. Поки тільки галас - чекаємо на передачу.

avatar

Лафарж зажігаєт

05 листопада 2014 21:31