Креативний автор технотрилерів Макс Кідрук дякуючи Івану Мунтяну зустрівся з читачами Заставнівщини

Креативний автор технотрилерів Макс Кідрук дякуючи Івану Мунтяну зустрівся з читачами Заставнівщини

12.12.2017, 17:31

Молодий та креативний автор технотрилерів, які сьогодні так цікаві молоді, Макс Кідрук, відвідав 11 грудня Заставнівщину з презентацією своїх нових романів.  Візит відомого письменника відбувся у рамках туру «100 міст за 65 днів», метою якого є підтримки книги в Україні.  Зустріч Макса Кідрука з буковинськими читачами стала можливою за фінансового сприяння голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна

Про це BukNews повідомила директор Заставнівської ЦРБ Леся СТАСЮК

 Подія викликала ажіотаж як серед молодшого, так і серед старшого покоління. Скільки людей у залі засідань Заставнівської РДА годі було й очікувати.  На зустріч завітали освітяни, бібліотечні працівники, поціновувачі друкованого слова. Кожен з присутніх побачив, який він – сучасний український письменник, зі своїм багатим внутрішнім світом, зі своїми мріями, які виливаються в творче надбання – книги. Всі із задоволенням поринали у світ фантастики та стилю молодого митця, знайомились з його поглядами та передісторіями книг. 

 У Заставні культовий український письменник презентував романи «Твердиня» (2013), «Зазирни у мої сни» (2016) та «Не озирайся і мовчи» (2017). Свою розповідь автор супроводжував трансляцією відео-роликів з коментарями. 

(Буктрейлер до роману «Не озирайся і мовчи»)

Останній національний бестселер автора «Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор порушує проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, цькування у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

 Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся, – йдеться в анотації.

 Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» – це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», – уточнює автор. «Водночас я хочу, щоб ви розуміли: туру не було б, якби не книга. Саме ЦЯ книга. Я б нізащо не наважився на таку масштабну кампанію, якби не був на 100 % упевнений у своїй історії», – говорить Макс Кідрук.

На завершення заходу, який пройшов під патронатом голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна,  бажаючі змогли отримати автографи, зробити фото-світлину на пам'ять та особисто потиснуту автору руку й побажати нових здобутків та презентацій.

  ДОВІДКОВО:

Про автора: за освітою інженер-енергетик. У 2007 Максим Кідрук виграв грант на навчання за кордоном і виїхав на проживання до Стокгольма (Швеція), де вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту. Почав мандрувати Європою.

 Впродовж 2007-2008 років побував у Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції, Балтійських країнах.

 Влітку 2008 Кідрук вирушає у тривалу подорож Мексикою. Вона стала першою великою мандрівкою за океан. Результатом поїздки стала книга «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», яка у 2009 здобула ІІ премію на конкурсі «Коронація слова». За його словами, ця країна мала для нього важливе значення:

 — Далека латиноамериканська країна випалювала мозок, надила, немов кароока східна красуня спокушала своїми розкішними принадами. І тоді я остаточно зрозумів: у мене є Мрія, ім'я її – Мексика.

 Влітку 2009 здійснюється ще одна велика подорож — до Південної Америки (Еквадор, Перу, Чилі) та острова Пасхи, де Макс Кідрук став першим офіційно зареєстрованим українцем. На основі цієї поїздки  написав книгу «Подорож на Пуп Землі» (у двох томах), яка вийшла друком у 2010 році. У ній Кідрук розповідає про причини, що спонукали його покинути навчання в аспірантурі і повернутися зі Швеції до України:

 Того ж року «Мексиканські хроніки» займають друге місце у конкурсі «Книга року від журналу Кореспондент».

 Зимою 2010–2011 Кідрук мандрує країнами Близького Сходу (Ліван, Сирія, Йорданія та Єгипет). Цілий місяць проводить у пустелі Сахара, відвідавши всі п'ять оаз: Дахла, Аль-Харґа, Фарафра, Бахарія та Сива. На початку лютого, повернувшись із Сахари, письменник став свідком єгипетської революції.

 У квітні 2011 вирушив до Нової Зеландії в рамках акції «На Зеландію!», організованою разом із Сергієм Притулою. За словами учасників акції, її мета — «„передати привіт“ новозеландцям, відплативши тим самим за безсоромний конкурс „Win a Ukrainian Wife“».

 У грудні 2011 — лютому 2012 мандрував Намібією та Анголою.

 У квітні 2014 році вийшли автобіографічна книга «На Зеландію!», у якій Максим Кідрук змалював свої враження від подорожей Сахарою і єгипетської революціїв Каїрі, історії у аеропорті Дамаска та помсту в рамках акції «На Зеландію!».

 В творчому доробку автора такі книги:

 2011 — «Навіжені в Мексиці»

2011 — «Навіжені в Перу»

 2012 — «Бот: Атакамська криза»

 2013 — «Твердиня»

 2014 — «Жорстоке небо»

 2015 — «Бот: Ґуаякільський парадокс»

 2016 — «Зазирни у мої сни»

 2017 — «Не озирайся і мовчи»

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.