У Чернівцях відкрили виставку з нагоди Національного Дня Румунії, присвячену дружнім відносинам сусідніх держав

У Чернівцях відкрили виставку з нагоди Національного Дня Румунії, присвячену дружнім відносинам сусідніх держав

14.12.2017, 12:47

У виставковій залі Чернівецького художнього музею, вже за давньою доброю традицією, до Національного Дня Румунії, яке відзначається 1 грудня, презентували виставку, присвячену дружнім відносинам двох сусідніх держав. І, хоча останніми роками це були переважно фотовиставки, що так чи інакше пов`язували Румунію з Україною, цього разу численні шанувальники мистецтва мали змогу ознайомитися з «Мистецьким діалогом художників Сучави та Чернівців» - двох обласних центрів Буковини, українського та румунського.

У проекті представлено 67 творів провідних художників двох держав, які вже неодноразово співпрацювали між собою на численних міжнародних проектах, пленерах та інших заходах, що проходили як на території Румунії, так і в Україні.

«Творче співробітництво художників України і Румунії триває багато років і особливо воно відчутне в прикордонних областях, - зазначила заступник директора Чернівецького художнього музею Валентина Любківська. - За період незалежної України відбулося декілька спільних проектів і велика кількість виставок, які проводилися як в Сучаві, так і в Чернівцях. Особливо приємно, що до більшості з них був причетний і наш музей, який завжди намагається сприяти дружнім міжнародним мистецьким діалогам».

Мистецькі пленери проводилися в найбільш мальовничих місцях України й Румунії. Так, найпотужніший з них – «Мистецтво – спільна мова двох культур» - з успіхом відбувся навесні 2009 року в гірському селищі Сучавіца в рамках європейського проекту «Phare» під керівництвом музейного комплексу Сучави й Чернівецького художнього музею. За його підсумками було видано каталог, який і на сьогоднішній день є одним із найкращих зразків міжнародної мистецької співпраці сусідських країн.

«Як румунські, так і українські художники у своїх живописних і графічних творах демонструють розмаїття стилістичних манер, каже завідувач відділом образотворчого мистецтва художнього музею Олена Гужва. - В композиціях виявляються загальні тенденції сучасної образотворчості, а також прояви постмодернізму: тяжіння до колористичної виразності, декоративізм, образна стилізація, у деяких митців – навіть певне викривлення форми». 

Серед художників Сучавської спілки варто відзначити постмодерністські композиції К. Бабана, О. Бузека, Г. Георгіу, пейзажі Г. Бабана та Ю. Асіміонесеї, портрети, виконані Д. Руссу та І. Моруз. В експозицію органічно вписаний художній текстиль, зокрема гобелени Л. Пушкашу.

Досить повно і різноманітно представлена творчість чернівецьких живописців і графіків. Це - оригінальні натюрморти О. Літвінова і А.Холоменюка, пейзажі І. Юр‘єва, Ю.Твердохліба, О. Любківського, портрети пензля Ю. Гушкевича і В. Краснова, постмодерністські композиції В. Сизова, О. Криворучка, О. Каленик та інші.

Загалом, виставка «Мистецький діалог художників Сучави та Чернівців», представлена в художньому музеї Чернівців, вирізняється високим мистецьким рівнем і, за думкою фахівців, є свідченням плідного культурного співробітництва двох сусідніх народів.

Виставка триватиме в музеї до 20 грудня 2017 року, тому поціновувачам мистецтва варто поспішити, щоби побачити один із найцікавіших мистецьких проектів року на українській буковинській землі. Впевнений, твори, з якимиі ви матимете змогу ознайомитися, не залишать вас байдужими.

 Альберт Комарі

Світлина від BukNews.

 Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.