Осачук влаштує Чернівецькій обласній раді тест на взаємодію

Осачук влаштує Чернівецькій обласній раді тест на взаємодію

22.07.2020, 16:22

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук підтвердив намір його адміністрації звернутися до державних банків за кредитними коштами, необхідними для ремонту доріг, - пише www.buknews.com.ua.

Про умови кредитуванні і механізм відбору голова ОДА розповів під час спілкування із журналістами на брифінгу. 

- З огляду на ту обставину, що всі без винятку області України у наступні періоди будуть отримувати від держави субвенції на ремонт доріг, державним банкам буде запропоновано вже зараз виділити необхідні кошти, під гарантію майбутніх надходжень. Зрозуміло, що одномоментно виділити усю суму держава не може, а ремонтувати необхідно вже зараз, тому було запропоновано такий механізм. Якщо дежржавні банки, отримавши державні гарантії, видадть кошти вже і сьогодні, ми значно прискоримо цей процес, - пояснив Сергій Осачук. - Держава ці кошти поверне, але банки уможливлять ремонт майже двох тисяч кілометрів буковинських доріг уже цього і наступного року. Державні банки відберуть на конкурентних засадах, залежно від того, який із них запропонує вигідніші умови кредитування. 

- Зроуміло, що це відбуватиметься у взаємодії з обласної радою. Якщо обласна державна адміністрація буде мати бажання взяти ці кредитні кошти, щоб швидше відремонтувати дороги, вони повинна також отримати погодження обласної ради. І це питання ми також виновимо на порядок денний чергової сесії обласної ради, яка має відбутися у серпні місяці. Будемо просити депутатів взяти кредити, щоб зробити більшу кількість доріг у місті. Таким чином ми перевряємо самих себе, як буковинців, на принцип взаємодії, розуміння того, що ніхто крім нас, не наведе тут порядок, - сказав Сергій Осачук. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осачук готовий не тільки задіяти свої німецькі контакти, але й особисто латати прорив на водогоні, щоб забезпечити чернівчан водою

  

ДОВІДКОВО:

Чернівецька ОДА спільно з обласною радою планує залучити додатково близько 140 мільйонів гривень на ремонт доріг у Чернівецькій області, що дасть можливість вже цього року відремонтувати на Буковині близько 60 найбільш критичних ділянок. Це саме повна заміна полотна на окремих ділянках. Зараз відбувається визначення ділянок, які будуть ремонтуватись, відтак запропонував до цього процесу окрім голів РДА та громад залучати депутатів облради. Адже депутат все знає в районі, в окрузі, до нього звертаються люди.

Водночас, днем раніше, депутат обласної ради Василь Гостюка категорично заперечив таку можливсть

- Чергова афера Чернівецької облдержадміністрації! Як депутат облради точно знаю, Чернівецька обласна рада НЕ ПРИЙМАЛА рішення про запозичення коштів, а обласна державна адміністрації НЕ НАДІЛЕНА такими повноваженнями, - написав колишній заступник голови Чернівецької ОДА Василь Гостюк на своїй сторінці у ФБ. - Участь в цьому фейковому «конкурсі» мають взяти #НАБУ і #ДБР! Цікаво дізнатись пропозиції держадміністрації по заставі за таким кредитом, напевно запропонує щось з майна громад?! Власного майна ОДА не має, крім б/в меблів, грецьких люстр...

 

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закон, завдяки якому обласні державні адміністрації зможуть залучити додаткове фінансування у вигляді кредитних коштів на ремонти доріг місцевого значення у 2020 році. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента у неділю, 28 червня.

Згідно з документом, 90% загального обсягу субвенції розподіляється між місцевими бюджетами (крім бюджету Києва). Розмір субвенції залежатиме від протяжності автомобільних доріг місцевого значення в адміністративно-територіальній одиниці станом на 1 січня року, що передує плановому.

Ці кошти можуть спрямувати на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць та доріг комунальної власності в населених пунктах у розмірі не більше 20% обсягу такої субвенції. 

Також ці кошти можна використати на погашення та обслуговування місцевого боргу за місцевими внутрішніми й зовнішніми запозиченнями.

Мова йде про ті позики, які були потрібні для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та комунальної власності у розмірі не більше 30% обсягу такої субвенції

Відповідний законопроект Верховна Рада ухвалила 4 червня 2020 року. 18 червня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до державного бюджету України на 2020 рік», який дозволяє використовувати гроші з фонду боротьби з Covid-19 на будівництво й ремонт доріг, а також закупівлю обладнання для лікарень.

1