Від Павлюка вимагають ділити область не тільки з Мунтяном, але й з представниками місцевого самоврядування

Від Павлюка вимагають ділити область не тільки з Мунтяном, але й з представниками місцевого самоврядування

11.10.2019, 10:28

Переглянути склад міжвідомчих регіональних груп з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою та включити до цих груп представників регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування і експертів.

Офіційний лист з такою рекомендацією Міністерство розвитку громад та територій направило обласним державним адміністраціям.

Інформацію про склад регіональних робочих груп до 18 жовтня облдержадміністрації мають надіслати до Мінрегіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гуцульщині виступають проти ліквідації гірських районів

У відомстві прокоментували, що участь представників асоціацій органів місцевого самоврядування у роботі над пропозиціями щодо майбутнього адмінтерустрою є визначальною.

«В рамках реформування місцевого самоврядування працюємо над тим, якими в близькій перспективі мають стати в Україні громади і райони. Переважно ця робота проводиться в регіонах та координується обласними державними адміністраціями у співпраці з обласними радами. Із затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України визначено завдання щодо реалізації політики створення спроможних громад і щодо адміністративно-територіального устрою. Невід’ємною складовою громад має стати оптимальна мережа соціальної інфраструктури, здатної забезпечити весь пакет послуг для кожного мешканця і ці послуги мають бути якісними і доступними», - поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через те, що Карлійчук категорично не погоджується на центр району у Вижниці, а Путила хоче зберегти свій, Київ може замість трьох взагалі залишити на Буковині тільки два райони

З огляду на це, за його словами, суттєво зростає роль міжвідомчих регіональних груп, які, моделюючи громади, райони, повинні враховувати наявну і перспективну інфраструктуру громад.

«І тут без тих, хто представляє інтереси місцевого самоврядування – відповідних асоціацій - не обійтися. Тому ми запропонували областям забезпечити їх участь у роботі регіональних груп», - зазначив заступник Міністра.

Нагадаємо, міжвідомчі регіональні групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою створені в областях раніше для виконання завдань Плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки.

Джерело: Прес-центр ініціативи «Децентралізація» 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернівецькій ОДА обговорили скорочення кількості працівників в райдержадміністраціях

Нагадаємо, виконувач обов’язків голови Кіцманської райдержадміністрації Юрій Косар виступив із пропозицією об’єднати Кіцманський район із теперішнім Заставнівським районом, залишивши райцентром місто Кіцмань.

Про це посадовець заявив під час круглого столу "Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Чернівеччини. Етап другий – презентація моделі області", повідомляє газета "Вільне життя".

На цьому заході, зокрема, обговорювалась нова система адміністративно-територіального устрою Чернівецької області, згідно з якою Кабінет міністрів має намір об’єднати райони Буковини, створивши три нових – Чернівецький, Хотинський і Сторожинецький.

Скорочення районів Буковини: Кіцмань не хоче приєднуватись до Чернівецького району"Ми підтримуємо подальше впровадження реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Але я вважаю, що приєднання Кіцманського району до Чернівецького району не є обґрунтованим. Оскільки у соціально-економічному розвитку район є економічно спроможним, що підтверджується першим рейтинговим місцем в області", – заявив Косар.

Чиновник додав, що Кіцманська РДА готуватиме звернення до Української асоціації районних та обласних рад щодо збереження Кіцманського району з центром у м. Кіцмань у перспективному плані формування районного рівня.

Раніше повідомлялося, що після проведення нового районного поділу Чернівецька область, згідно із пропозицією Кабміну, складатиметься із трьох районів – з центром у Хотині, Чернівцях та Сторожинці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Чернівецькій області замість 11-ти районів залишаться лише три 

1