Під Чернівцями зараз можна масово побачити лелек у змоклих і заметених снігом гніздах, або просто у полі, зграями по кілька десятків

Під Чернівцями зараз можна масово побачити лелек у змоклих і заметених снігом гніздах, або просто у полі, зграями по кілька десятків

24.03.2013, 00:19

"Люди переживають сніги по домівках. а як бути тим, хто не може сховатися від негоди в теплій хижі? На Буковину за день до снігопаду з вирію повернулися лелеки. Під Чернівцями їх зараз можна масово побачити у змоклих і заметених снігом гніздах, або просто у полі, зграями по кілька десятків. Місцеві мешканці намагаються допомогти птахам, заманюючи під дах, у господарські будівлі. Та лелеки не підпускають людей близько. За словами орнітологів, кілька днів такої негоди птахи ще перенесуть, однак уже зараз просять буковинців допомогти харчами – м’ясом чи дрібною рибою, які їдять бузьки. Однак, подальші прогнози синоптиків і далі невтішні. Загітував пару друзів - завтра їдемо дивитися на місце: що можна зробити, аби врятувати птахів, - написав на своїй сторінці у ФБ Вадим Пелех. -  ідеї є, але усі додаткові пропозиції вітаються!"

Повідомлення такого ж змісту надійшли з Франківщини й Тернопільщини:

"Друзі, потрібна ваша допомога! Очевидці розповідають про трагедію, що відбувається на їхніх очах. На Франківщині, село Нижнів серед поля замерзають сотня лелек, що повернулися після зимування. Кажуть, що порятувати їх можна- треба забрати іх звідти, відігріги і відгодувати. Їх легко забрати, бо крила намокли і літати не можуть. Хто може вплинути на місцеву владу просто зараз? Чи екологів? Чи звернутися до небайдужих ближче до Франківська? Це терміново! Боюся, поки це з'явиться в новинах- може бути пізно!"

На Прикарпатті таки врятували сотню лелек.

23.03.2013 / Влада

Сьогодні соціальними мережами розійшлася інформація про те, що на полі біля села Нижнів на Прикарпатті замерзає сотня лелек.

За інформацією “Вікон”, на місце події виїжджала знімальна група “3-студії”. Місцеві мешканці підтвердили, що справді птахи були дуже виснажені, проте, їх підгодували і вони відлетіли.

Ситуацію перевірили і рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

За словами голови Тлумацької РДА Василя Сеніва, 4 лелек, яких знайшли справді змерзлих, передали людям, щоб ті відігріли та нагодували.

За словами журналіста ICTV Оксани Кваснишин, все, що було написано — правда. Прилетіли птахи вчора. Сиділи мокрі і тулилися одне до одного.

Журналістська група зіткнулася з МНС-никами: ті посилено розшукували пернатих.

— А через деякий час ми побачили двох чоловіків з великими відрами, наповнених пшеницею і потовченою картоплею “в мундирах”, — розповіла журналіст. — То були працівники місцевого УТМРу. Вони ще від п”ятниці підгодовують птахів. Лелеки собі вподобали місце на території тамтешнього автодору. Там є маленьке озеро і не так сильно віють вітри. Минулої ночі лелеки ночували саме там. Час від часу вони міняють місце дислокації. Туди ж приносили їжу місцеві. Птахи знімальну групу “не дочекались”, але я точно знаю, що про них турбуються...

Управління ДСНС в області звертає увагу мешканців краю у разі виявлення випадків необхідності надання допомоги птахам (обмороження та травмування) повідомляти органи місцевого самоврядування, фахівців мисливських і фермерських господарств, працівників лісового господарства з метою вжиття необхідних заходів.

Як зазначає заступник директора Галицького національного природного парку, керівник центру реабілітації диких тварин Володимир Бучко, у разі скупчення перелітних птахів, їх не потрібно зайвий раз турбувати, а при можливості – підгодувати.

У випадку травмування чи ознак обмороження птаха, вишукати можливість тимчасового притулку для його перебування або транспортувати до Галицького національного природного парку.

При необхідності відповідну допомогу щодо безпечного перебування птахів на території області готові надати працівники підрозділів служби з надзвичайних ситуацій області.

Джерело: Вікна

1


КОМЕНТАРІ (1)

Давайте згуртуємося і допоможемо птахам!!!  Куди можнв конкретно звертатись ???

avatar

Taya

23 березня 2013 21:12