Під стінами облдержадміністрації - безстрокова акція протесту в чотирьох наметах - власності народного депутата Геннадія Москаля

Під стінами облдержадміністрації - безстрокова акція протесту в чотирьох наметах - власності народного депутата Геннадія Москаля

06.07.2012, 04:58

На Буковині в протест проти прийняття мовного закону розіб"ють намети. Після мітингу, котрий відбувся сьогодні під стінами ОДА, об"єднаною опозицією, Свободою, Ударом вирішено розбити наметове містечко під стінами ОДА в знак протесту проти прийняття верховною радою мовного закону. Наразі відомо про те, що розіб"ють чотири намети - власність народного депутата Геннадія Москаля. Намети вже встановили при вході в приміщення. Наразі на Грушевського розміщено вісім наметів Свободи та Об"єднаної опозиції.

5 липня у Чернівцях обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» провела марш та мітинг-протест під стінами облдержадміністрації. Кілька сотень свободівців та прихильників партії пройшли маршем по центральним вулицям обласного центру. Згодом під стінами обласної державної адміністрації відбулася акція протесту за участі свободівців та представників інших опозиційних сил.

Мітингувальники вимагали ветувати  ганебний «мовний закон», дострокових виборів до Парламенту та імпічмент Януковичу.

Під час свого виступу голова Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Назар Горук зазначив, що час загравання у толерантність з цією владою минув. «Бандити, які нині окупували владу в Україні знахабніли до межі. Вони віднімають у нас нашу історію, культуру, землю. Зараз вони можуть позбавити нас мови – нашої душі. Ця влада розуміє лише силу, нині ми покажемо нашу силу!».

Назар Горук повідомив, що від сьогодні у Чернівцях під стінами облдержадміністрації розпочинається безстрокова акція протесту. «Ми виставляємо намети, забезпечимо цілодобове чергування. Протестне наметове містечко стоятиме перед вікнами ОДА доти, доки не будуть задоволені наші вимоги. А саме: проведення позачергової сесії Чернівецької обласної ради, під час якої буде засуджено прийняття Закону «Про засади державної мовної політики» та прийняте звернення до Януковича з вимогою ветувати цей антиукраїнський закон, по-друге – ми вимагаємо офіційного оприлюднення позиції керівництва виконавчої влади області, по-третє – вимагаємо проведення дострокових парламентських виборів і по-четверте – імпічмент Януковичу».

Він додав, що у разі ігнорування вимог опозиціонерів або спроб знести наметове містечко, Чернівецька обласна організація ВО «Свобода» змушена буде вдатися до радикальніших протестних акцій.

Нині минув час загравання у демократію та толерантність. Ми говоритимемо з владою мовою ультиматумів!, - наголосив Назар Горук. Він також закликав усіх небайдужих приєднатися до акції протесту: «Нам потрібна будь-яка підтримка. Хто може чергувати у наметах – нехай підходить до обласної адміністрації, хто може допомогти продуктами харчування та водою – звертайтеся до наших активістів у наметовому містечку та до громадських приймалень ВО «Свобода».

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»

З А Я В А

Комітету опору диктатурі в Чернівецькій області.

 3 липня 2012 року в антизаконний спосіб, із грубим порушенням Конституції України та Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», без обговорення та дотримання парламентських процедур була вчинена спроба прийняти антиконституційний акт щодо мовної політики в Україні.

Окрім передвиборчого піару, спекуляцій та бажання хоч якось прикрити свої масштабні провали в економіці, соціальній політиці спроба прийняття цього акту є намаганням підвищити рейтинг партії регіонів перед наступними виборами до Верховної Ради України та розколює країну, це удар по єдності українського суспільства. Влада звертається до мовного питання кожного разу, коли намагається відвернути увагу громадян від розкрадання країни, цілковитих провалів у внутрішній і зовнішній політиці, тотального невиконання передвиборних обіцянок. Надання в Україні російській мові статусу де-факто другої державної означає остаточне знищення української мови, зникнення української нації, як бюро утворюючого фактору Незалежної Української Держави, піддає сумніву територіальну цілісність України.

Комітет опору диктатурі в Чернівецькій області надзвичайно стурбований фактом антиконституційних дій так званої більшості Парламенту та категорично засуджує такі дії. Відбулась чергова спроба антиконституційного заколоту за участю партії регіонів та її сателітів, які проводять антиукраїнську, антидержавну, антинародну політику, спрямовану на знищення української мови, як фундаменту  української державності.

Вважаємо недопустимою, ганебною та аморальною спробу відміни конституційного статусу української мови як єдиної державної. Питання мови не може бути предметом жодних спекуляцій.

Звертаємось до Голови Верховної Ради України, Президента України, який має бути гарантом Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з вимогою забезпечувати виконання Основного Закону України і не підписувати зазначений акт!

У випадку підписання даного «акту про надання російській мові статусу де-факто другої державної мови в Україні», вважаємо за необхідне розпочати процедуру розпуску Верховної Ради України та одночасно ініціювати дострокові вибори Президента України.

Звертаємося до кожного українця, до кожного громадянина держави Україна – захистімо найбільше багатство нашого народу – рідну мову!

1