Покараний Чернівцями міністр провів вихідний на Буковині (оновлено)

Покараний Чернівцями міністр провів вихідний на Буковині (оновлено)

12.11.2011, 01:49

У суботу, 12 листопада, Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко відвідає Чернівецьку область та лікувально-профілактичні заклади з метою вивчення досягнень та визначення проблемних питань медичної галузі регіону. Результати поїздки Міністра будуть враховані в Загальнодержавній програмі реформування галузі. Під час візиту Міністр Олександр Аніщенко відвідає низку лікувально-профілактичних закладів. Об 11.15 год., в приміщенні конференц-залу Буковинського державного медичного університету (пл. Театральна, 2), відбудеться зустріч Міністра Олександра Аніщенка з медичним активом області. О 13.00 год., у залі селекторних нарад обласної державної адміністрації (418 кабінет) відбудеться прес-конференція Олександра Аніщенка. Запрошуються представники засобів масової інформації.

Під час наради в ході робочої поїздки Віктора Януковича на Буковину він запитав першого заступника Міністра АПК Миколу Безуглого та міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка, що вони встигли зробити в області до наради. Обидва сказали, що прибули буквально перед ним. 

- Має бути не так, - сказав Віктор Федорович. - Потрібно приїжджати на 2-3 дні раніше, поїздити по регіону, поспілкуватися з людьми. Потім зробити висновки і доповісти. Тому залишайтеся тут, щоб до кінця тижня в Києві нікого не бачив.

Всього на Буковині мали залишитися сім міністрів та заступників, котрі супроводжували Президента України Віктора Януковича. Весь цей час вони мали працювати в Чернівецькій області.

Проте решта міністрів, крім Олександра Аніщенка ослухались Януковича. Ніхто з них не залишився в Чернівцях, незважаючи на наказ Президента.

Сьогодні, 12 листопада, міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко, який перебуває з робочим візитом в Чернівецькій області, відвідав обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи, обласний центр антенатальної охорони плоду та медичної генетики в Чернівецькому обласному медичному діагностичному центрі, ознайомився з ходом будівництва хірургічного корпусу міської дитячої клінічної лікарні, зустрівся з активом охорони здоров’я краю. Супроводжує Міністра начальник Головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець.

В рамках візиту в обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція Олександра Аніщенка та Ігоря Шкробанця, на якій йшлося про стан реформування медичної галузі в регіоні в контексті поставлених Президентом України Віктором Януковичем під час його нещодавнього перебування на Буковині завдань. Спілкуючись з журналістами регіональних ЗМІ, Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко підкреслив, що система охорони здоров’я має відповідати, передусім, потребам населення, бути доступною для пацієнта та надавати якісну медичну допомогу. “Головний акцент в реформуванні галузі охорони здоров’я – те, на чому влаштована медицина Європи, – розвиток первинного рівня, – відзначив Міністр. – Сьогодні розповсюджується практика роботи сімейних лікарів, і це правильно, адже саме сімейний лікар може надати кваліфіковану медичну допомогу з урахуванням особливостей здоров’я пацієнта, історії його захворювань”.

Реформування медичної галузі в краї буде проводитися за напрямками первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, системи екстреної медичної допомоги, оптимізації ліжкового фонду лікувальних закладів, підкреслив Олександр Аніщенко. За його словами, іншими пріоритетними напрямками реформування медицини краю стануть охорона материнства і дитинства, профілактика серцево-судинних та онкологічних захворювань, профілактика соціально-небезпечних захворювань – туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, покращення матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я та впровадження сучасних технологій. Щодо реформування первинного рівня надання медичної допомоги в Чернівецькій області Олександр Аніщенко зауважив, що на Буковині вже є достатньо суттєві напрацювання – 72% населення регіону обслуговується лікарями первинного рівня, створено 7 центрів первинної медичної допомоги.

Під час прес-конференції було відзначено, що в Чернівецькій області розроблені перспективні напрямки реформування медицини обласного центру з поступовим формуванням оптимальної мережі закладів вторинного та третинного рівнів з урахуванням інтенсивності надання медичних послуг на засадах єдиного медичного простору. Тут створено центр малоінвазивної хірургії та гінекології та центр ендоурології та літотрипсії, започатковано розвиток паліативної та хоспісної допомоги для онкологічних, психіатричних та фтизіатричних хворих, створення пульмофтизіатричного центру.

Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко також відзначив, що на Буковині створять сучасний перинатальний центр. Зокрема, Міністр відзначив, що нині на Буковині створюється продумана система етапності з надання допомогти дітям з паталогіями – працює обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи, розглядається можливість перепрофілювання санаторію в Старій Жадові Сторожинецького району для оздоровлення та реабілітації дітей з паталогіями нервової, опорно-рухової системи, розгорнуто центр антенатальної охорони плоду та медичної генетики в обласному медичному діагностичному центрі, триває добудова хірургічного корпусу міської дитячої лікарні. У рамках реалізації Національного проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” на базі пологового будинку №1 у Чернівцях буде створено сучасний перинатальний центр, зазначив Міністр охорони здоров’я. За його словами, відкриття такого центру дасть можливість надавати спеціалізовану медичну допомогу подружжям, вагітним жінкам і новонародженим дітям на якісно новому рівні. “Сьогодні ми обговорили ідеологію створення перинатального центру, етапи реалізації цього проекту і шляхи його фінансування, – відзначив Олександр Аніщенко. – Плануємо, що до кінця другого кварталу наступного року буде підготовано проектно-кошторисну документацію”.

До кінця року хірургічний корпус дитячої лікарні в Чернівцях можуть добудувати. Про це сьогодні на прес-конференції під час візиту в Чернівецьку область сказав міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко.

- Міністерство не має фінансових ресурсів, щоб допомогти Чернівцям, - повідомив міністр. – Але, як я знаю, виділено субвенцію з державного бюджету, яка дозволить до кінця року завершити і оснастити лікарню. Також, як мені відомо, є й спонсорська допомога. Завдяки цьому можна буде поетапно впродовж наступних кількох місяців вводити лікарню в експлуатацію.

Нагадаємо, хірургічний корпус міської дитячої лікарні на вулиці Буковинській планували завершити до 600-ліття Чернівців. Однак через брак коштів корпус досі не здано в експлуатацію.

Сьогодні ж Міністр охорони здоров’я України мав зустріч з головою обласної державної адміністрації Михайлом Папієвим.

За матеріалами прес-служби ОДА,  molbuk.ua

Див. також:

Наказание Черновцами
09.11.2011, 12:05

Люди, живущие в своих резиденциях, будто в роскошных тюрьмах, уверены, что это мы - лузеры!

Я надолго запомнил эпизод из постановочного российского ток-шоу, в ходе которого ведущий помогал "новому русскому" разоблачить неправильное поведение его жены-блондинки. Наказание зарвавшейся дамы было ужасающим: рассвирепевший бизнесмен решил на неделю поселить супругу в московском микрорайоне Выхино, считая, вероятно, что страшнее кары просто придумать нельзя. Я смотрел на экран с недоумением. Дело даже и не в том, что тогда я каждый день ездил на работу именно из этого микрорайона, а в том, что я представил себе реакцию тех сотен тысяч людей, которые живут на юго-востоке российской столицы - и совершенно не понимают, что с точки зрения "сливок общества" худшего места не придумаешь. И реакцию миллионов немосквичей, живущих куда в худших социальных условиях, чем жители Выхина или Бирюлева, мечтающих попасть в Москву хотя бы на несколько месяцев - или хотя бы чтобы дети учились или жили в этом городе - какими глазами они смотрели на экран?

Но, с другой стороны, в реакции бизнесмена, пусть даже и придуманной сценаристами, нет ничего лживого - те, кто сделал удачную карьеру во власти или большом бизнесе, действительно не считают за людей оставшихся на юго-востоке или где-нибудь в Люберцах. Настоящие люди живут на Рублевке, в нашем случае - в Конча-Заспе. А все остальные просто мешают им проехать...

На этой неделе в роли "нового русского" выступил "новый украинский" - президент Виктор Янукович. Глава государства в качестве какого-то особого, наиболее изощренного наказания для нерадивого министра здравоохранения выбрал почему-то пребывание в Черновцах до конца недели. "Чтобы я вас в Киеве не видел" - кричал Янукович - будто бы он в самом деле, находясь в Межигорье или в своем кабинете на Банковой, видит там министра или будто министр может к нему проникнуть без особого пожелания самого президента или главы его администрации. Но дело даже не в этом - а в том, что Янукович и в самом деле считает пребывание в Черновцах какой-то особой жизненной катастрофой. И вот не успевший разобраться в проблемах региона министр должен несколько дней провести в этом страшном месте.

А что, интересно, должны думать люди, которые вообще живут в Черновцах и заслуженно считают свой город одним из самых привлекательных в Украине? Да, они наверное, не получают столько денег, сколько отдельные киевляне, находящиеся ближе к источникам перераспределения ворованных денег - так ведь не потому, что бездельники или неудачники, а потому что вся страна находится в заложниках у наглой невежественной клептократии, искренне считающей наказанием сам факт жизни вне огороженной забором и охраняемой с собаками президентской или правительственной резервации.

Люди, прячущиеся от своего народа за частоколами заборов, обеспечивающие свою безопасность войсками и милиционерами, живущие в своих резиденциях, будто в роскошных тюрьмах, уверены, что это мы - лузеры! Мы - это все, кого не охраняют солдаты и овчарки. И эта уверенность столь сильна, столь непобедима, столь вдавлена в мозг, что они даже не могут ее скрыть...

Виталий Портников