Понад 20 селищних та міських рад Вінниччини відмовились від живих лісових ялинок

Понад 20 селищних та міських рад Вінниччини відмовились від живих лісових ялинок

13.12.2019, 19:47

  Більшість районів прикрашають ялинки, які ростуть на їхній території  

Наразі на Вінниччині активно готуються до новорічних свят. Відкриття головної новорічної ялинки у більшості вінницьких громад заплановано День Святого Миколая, а в деяких й на католицьке Різдво. Однак перед селищними та міськими радам часто постає питання щодо вибору зеленої красуні - штучна чи все ж жива. Отож де вже встановили головну новорічну прикрасу та яку саме, дізнавалась кореспондентка Vlasno.info.

Як з'ясувалось, у більшості міст та селищ Вінниччини, із якими вдалось зв'язатись, головні ялинки будуть живими. Тобто ті, які вже ростуть на їхній території. А саме: у Барській ОТГ, у Вороновицькій ОТГ, у Якушинецькій ОТГ, у Жмеринці, у селищі Браїлів, в Іллінцях, в Козятині, у Липовці, у селищі Турбів, у селищі Муровані Курилівці, у селищі Піщанка, у Погребищі, у селищі Теплик, у селищі Сутиски, у селищі Вапнярка, у селищі Томашпіль, у Ладижині, у селищі Шпиків, у селищі Чернівці та у селищі Чечельник.

— Започаткували таку традицію, як "Новорічний фестиваль". Традиційно розпочинаємо його на День Святого Миколая. А ялинка у нас буде жива - кримська соска, яку купили та висадили біля Центру культури та дозвілля. Наразі підвели освітлення, тому незабаром прикрашатимемо. Зараз вона невеличка - два метри, але нічого, з роками виросте, — розповідає голова Якушинецької об'єднаної територіальної громади Вінницького району Василь Романюк.

Проте деякі селищні та міські ради Вінниччини ще й досі встановлюватимуть живі і штучні ялинки. Прихильниками живих, тобто привезеними із лісу, стали: селище Десна, Сокиринецька ОТГ, селище Стрижавка, селище Дашів, Калинівська ОТГ, селище Крижопіль та селище Вендичани.

— Хотіли купити штучну восьмиметрову ялинку, яка вартістю близько 150-ти тисяч гривень, але місцеві депутати були проти. Тому довелось замовляти живу із лісу. Встановимо її на центральній площі селиша. А урочисте відкриття плануємо на 19-те грудня - День Святого Миколая, — розповідає голова Крижопільської селищної ради Крижопільського району Олександр Третьяков.

А от штучні ялинки будуть у Бершаді, Гайсині, Кунківській ОТГ, селищі Бродецьке та селищі Глухівці.

Проте у Брацлавській селищній раді Немирівського району і досі не визначились із ялинкою.

— Знаєте, ми ще не визначились. Лише в понеділок вирішуватмомо це питання. А відкриття плануємо ближче до Нового року, — розповідає очільник Віталій Мазур. 

Очільник Ладижинської міської ради Тростянецького району Валерій Коломойцев розповів, що у них буде найкраща ялинка - жива, яка росте у центрі міста. Адже вони у жодному разі не зрізають дерева.

Однак із Літинською селищною радою, Немирівською міською радою, Ситковецькою селищною радою, Оратівською селищною радою, Рудницькою селищною радою, Гніванською міською радою, Тиврівською селищною радою, Тростянецькою селищною радою, Тульчинською міською радою, Кирнасівською селищною радою, Хмільницькою міською радою, Мурафівською сільською об'єднаною територіальною громадою, Шаргородською міською радою та Ямпільською міською радою зв'язатись не вдалось.

За словами інженера лісових культур Державного підприємства "Вінницьке лісове господарство" Сергія Луценка, для того, щоб ялинка виросла на метр, потрібно близько восьми років.

Наразі метр ялинки на Вінничичні коштує 144 гривні з ПДВ. Але купують вінничанин переважно ялинку у свій ріст або до стелі. Тобто від півтори до трьох метрів. Такі розміри зелених красунь користуються найбільшою популярністю.

ОЛЕНА ГНАТИШИНА  

Фото: Олена Шмигельська, vinnitsa.news, Типова Калинівка  

Джерело: vlasno.info 

1