Правоохоронці дали неточну інформацію щодо нападу на спостерігача ОПОРИ в Чернівецькій області

Правоохоронці дали неточну інформацію щодо нападу на спостерігача ОПОРИ в Чернівецькій області

11.07.2019, 14:37

8 липня Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області та представники Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області дали спільну пресконференцію, на якій правоохоронці дали неточну інформацію щодо нападу на спостерігача ОПОРИ

Під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА у Чернівцях 8 липня заступник начальника Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області Олександр Чубей повідомив: «Представник Громадянської мережі ОПОРА повідомив нам, що дійсно він не представлявся, не мав при собі будь-яких, ну скажемо, опізнавальних знаків, про те, що він є представником (офіційним спостерігачем від Громадської мережі ОПОРА - ред.), і дійсно він здійснював фотографування, вірніше, відеозйомку під час того, як громадяни між собою розмовляли».

Вважаємо, що вказане вище не в повній мірівідповідає тим обставинам, які насправді мали місце під час вказаногоінциденту.

Так, перебуваючи 5 липня у м. Заставна,Чернівецької області, в ході здійснення діяльності офіційного спостерігача (в межах законодавчо визначених повноважень), спостерігач від Громадянської мережі ОПОРА біля приміщення пошти став випадковим свідком події щодо ймовірної роздачі друкованої продукції, схожої на агітаційні матеріали, участь у якій  (події) приймали невідомі особи та представник церкви, ймовірне проведення передвиборної агітації яким може розцінюватись як порушення загальних принципів проведення вільних виборів. Побачене спостерігач Громадянської мережі ОПОРА почав фіксувати на відео за допомогою мобільного телефону,  що викликало невдоволення та агресивну поведінку одного із учасників вищевказаної події.

Як свідчить відео, конфлікт розпочався раптово, неочікувано, тому спостерігач ОПОРИ не міг передбачити початок подальших агресивних дій невідомої особи стосовно себе. Побачивши, що ведеться відеозйомка, невідомий чоловік одразу схопив спостерігача за руки, в яких той тримав телефон, та впродовж 36 секунд намагався вирвати його, допоки представник Громадянської мережі ОПОРА безрезультатно просив відпустити телефон та продовжити розмову спокійно. Одразу після того, як невідомий чоловік силою заволодів телефоном, а в спостерігача, відповідно, звільнилися руки, представник ОПОРИ представився офіційним спостерігачем та пред’явив учасникам конфлікту відповідне посвідчення, видане окружною виборчою комісією виборчого округу №204.

Водночас, спостерігач попередив про перешкоджання діяльності офіційному спостерігачу. Це помітно на випадково знятому відео. Факт пред’явлення посвідчення не зупинив як дій ініціатора конфлікту щодо видалення відео, так і інших учасників конфлікту, які штовхали спостерігача та погрожували йому фізичною розправою, якщо він не залишить місце події.

Після того, як телефон з видаленими, на думку невідомих осіб, відео був повернутий спостерігачу, той зафіксував на фото номерний знак автомобіля, з якого ймовірно роздавалася друкована продукція схожої на агітаційні матеріали, чим знову наразився на словесні погрози.

 Метою викладеного є виключно намір ОПОРИ уникнути поширення неповної інформації та перекручування деякими засобами масової інформації окремих фактів по даній події.

1