Проект держбюджету на 2020 рік: на які кошти можуть сподіватися  ОТГ Чернівецької області

Проект держбюджету на 2020 рік: на які кошти можуть сподіватися ОТГ Чернівецької області

18.09.2019, 22:10

Нещодавно уряд затвердив проект державного бюджету на 2020 рік та передав його на розгляд до Верховної ради. Дмитро Прокопець, радник з питань місцевих фінансів Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою" здійснив аналіз цифр, що стосуються об'єднаних громад.

- На розвиток інфраструктури ОТГ в проект бюджету закладено 2,1 млрд грн. Це на 0,2 млрд (або 10%) більше ніж в цьому році, але враховуючи збільшення кількості ОТГ, сума коштів на кожну окрему громаду буде дещо меншою.

- Кошти на державний фонд регіонального розвитку передбачені в сумі 9,5 млрд грн, це на 1,8 млрд грн (на 23%) більше ніж в 2019 р.

Додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для Чернівецької області на 2020 р. зменшена вдвічі (з 612 млн грн, які передбачені у 2019 р, до 304 млн грн). Щодо коштів на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, то їх для Чернівецької області передбачено 342,7 млн грн, тоді як на поточний рік ця сума складає 228,1 млн грн. (збільшення на 50%, що зумовлено передачею в повному обсязі акцизу з пального до дорожнього фонду). 

Медичної субвенції ОТГ області отримають 59,8 млн грн, що значно менше ніж передбачено на 2019 рік (214,7 млн грн). Це пов’язано з тим, що в бюджеті на наступний рік передбачені трансферти громадам тільки на вторинний рівень медичного забезпечення і тільки на 1 квартал 2020 р. Базова дотація для ОТГ нашої області в наступному році зросте до 319,2 млн грн, порівняно з 246,2 млн грн в поточному році. Її отримають 32 ОТГ із 33 (крім Новодністровської ОТГ), які є в проекті бюджету. (Розподіл цих субвенцій наведено в таблиці нижче). 

Найбільший трансферт з державного бюджету місцевим бюджетам є освітня субвенція. ОТГ Чернівецької області отримають її в розмірі 873,9 млн грн., що на 20% більше ніж передбачено на поточний рік (726,8 млн грн). (Розподіл субвенції в динаміці з минулим роком в розрізі ОТГ наведено в таблиці)

Варто зазначити, що в проекті бюджету на наступний рік не має створених в 2019 році Ванчиковецької та Карапчівської ОТГ. Їх уряд не визнав спроможними, оскільки вони не передбачені діючим перспективним планом формування ОТГ. Проте ще є можливість їх включення до прямих міжбюджетних відносин на наступний рік, для цього обласній раді необхідно прийняти зміни до перспективного плану, в якому передбачити утворення вищезгаданих ОТГ.

Автор: Дмитро Прокопець, радник з питань місцевих фінансів Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою"

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

 

 

1