Різдвяне послання Преосвященного Єпископа Германа Української Автокефальної Православної Церкви

Різдвяне послання Преосвященного Єпископа Германа Української Автокефальної Православної Церкви

06.01.2013, 14:03

Різдвяне Послання Преосвященнійшого Германа, Єпископа Чернівецького і Хотинського боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та усім вірним Чернівецько-Хотинської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. «Діва десь Пресущого народжує і земля вертеп неприступному приносить» (кондак Різдва Христового).

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

Дорогі браття і сестри!

Цієї спасительної і дивовижної ночі ми разом з цілим православним світом святкуємо народження Сина Божого. З якою радістю, з яким трепетом і хвилюванням ми очікуємо народження дитини. Кожен з нас народжується на світ з небуття, вступаючи в життя спочатку земне, тимчасове, а потім і у вічність. І ця дивна таємниця звершується як торжество, вінець любові двох людей – чоловіка і жінки, батька і матері. Це торжество завжди є бажане і очікуване, бо воно вводить людину в життя.

Син Божий теж народився на світ як Людина, але не від пристрасті тілесної, не від любові чоловіка і жінки, а від невимовної любові Творця до нас, людей, від дивовижної віри, відданості, послуху, смирення перед Богом Пречистої Діви Марії. «Я раба Господня, нехай буде за словом твоїм» – покірно сказала Богородиця Ангелу, який звістив їй про Того, Кого Вона народить.

Як і кожна людина, котра народжується на світ, Богомладенець постає перед нами тендітним Немовлям, Бог віддає Свого Сина на земне життя, та не тільки на життя, а й на страждання і смерть за людину, за її життя. Предвічний Бог, Христос, вже при народженні Своєму є безсмертний, та він приймає смертність, бажаючи у всьому ототожнитись з нами, людьми. Він розпинається за нас як Людина і помирає як Людина – не як Бог- бо як може Вічне Життя померти?

Ми не знаємо достеменно, як проходила та Свята ніч. Пречиста Діва з Йосифом стукали в кожні двері з надією на притулок, щоб Вона могла під людською покровом народити Сина, та усі двері були замкнені… І вони знайшли собі прилисток в яслах для тварин, і самі тварини, які за словами Святого Письма, невинно страждали від людського гріха, – невинно споглядали народженні Месії. Хто ще приймав Богомладенця ? Ангели Божі зі страхом і благоговінням дивились на це народження, співаючи «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління». І волхви – люди мудрі і вчені – прийшли з дарами поклонитись Йому. І пастушки – люди прості, під проводом Ангелів – теж дізнались про Немовля, що лежало в яслах, Спасителя, що прийшов у світ.

Так само і сьогодні тисячі і десятки тисяч людей, почувши благу звістку про народження Сина Божого, приходять разом з Ангелами, волхвами і пастушками поклонитись Христу Рожденному і заспівати «З нами Бог!». По всьому світу лунає коляда, радіє небо, веселиться земля, розкривається струджене і обтяжене людське серце, забуваються всі наші клопоти, життєві труднощі і негаразди.

У цю святу ніч принесімо і ми нашому Спасителю свої дари – віру, надію і любов. Станьмо добрішими, милосерднішими, терпеливішими один до одного, бо уся наша земна суєта – це ніщо в порівнянні з великою Таїною Різдва Христового.

Дорогі мої земляки-буковинці!

Від усього серця вітаю всіх з Різдвом Христовим, Новим роком та Святим Богоявленням. Зичу усім Вам доброго здоров’я , кріпості душевної і тілесної, миру , радості і злагоди. Вітаю також нашу Буковинську владу і бажаю, з Божою допомогою, добрих плодів у трудах на благо нашого краю.

Нехай світло Вифлеємської зірки осяє кожного з нас, кожну родину, а Народжений Христос благословить нас усіма Своїми щедротами.

 ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ ! СЛАВІМО ЙОГО !

 Смиренний + ГЕРМАН, Єпископ Чернівецький і Хотинський

м. Чернівці, Різдво Христове 2013 р.

1