Що сниться різним поколінням чернівецьких художників?

Що сниться різним поколінням чернівецьких художників?

08.12.2012, 01:11

Наступне завдання свого беззмінного керівника, члена НСХУ та Олени Михайленко виконали чернівецькі Арт-студійці. Наприкінці осені Арт-студія «Музеум», що протягом років функціонує при Чернівецькому художньому музеї, презентувала відвідувачам музею чергову тематичну виставку. Цього разу студійці «грали зі снами» і всі, хто завітав на відкриття виставки, могли першими побачити, що ж сниться різним поколінням одного з найперспективніших художніх угруповань нашого міста.

Відразу зауважимо, що тематика виставки є доволі цікавою та оригінальною. Головна її тема, як ми вже зазначили – гра снів. І саме таку назву має виставка Арт-студії. Безперечно, ця тематика вимагає уяви, численних видінь та переживань, проте вона якнайближче дозволяє глядачеві познайомитися зі студійцями.

Якщо говорити про «його величність» Сон, то це – особливий стан свідомості людини, який характеризується вимкненням свідомості. Людина уві сні може все: летіти, відвідувати найзаповітніші місця, плисти під водою, подорожувати незвіданими просторами. Уві сні може відбутися несподівана зустріч, розмова чи пригода. Можливо навіть сказати, що Сон – це великий серіал підсвідомості, і саме цей серіал найближчими тижнями буде демонструватися усім відвідувачам художнього музею.

«Ми відштовхувалися від того, що під час сну людина відключається від системи, від будь-яких суспільних рамок, від умовностей і правил, що обмежують нас у повсякденному житті. У сні має місце лише наша підсвідомість. Там, уві сні, розкриваються потаємні ніші з певним, притаманним лише окремій кожній людині потенціалом, - каже куратор Арт-студії «Музеум», заступник керівника Наталія Гаврилець. - Людина починає бачити світ, Всесвіт по-іншому, в іншому ракурсі, а отже, переосмислює його. Тому наші роботи показують нестандартне, нетипове бачення творчих людей, які окрім цього приймають участь і в суспільному житті».

На виставці є роботи–спогади дитинства, емоції від прочитаної книги, реалії під іншим ракурсом або те, на що не звертаєш увагу в повсякденному житті. Роботи різні за жанрами, стилями, техніками та манерами виконання, але саме цим і цікава експозиція «Гри снів». Всього в експозиції виставки можна побачити близько 70 робіт.

Виставка розділена блоками від окремих авторів, що дозволяє відвідувачеві зосередитися на світогляді й особливостях творчості того чи іншого виконавця. Серед авторів – вже добре знайомі в Чернівцях і не тільки Н. Гаврилець, Я. Фотокакіс, Д. Сєдова, Ю. В’юга, К. Карвацька, О. Афанасьєва, О. Лєгусова, О. Кушпетюк, І. Халай, Г. Кравченко та О. Матеміш. Багато хто з них брав участь у численних міжнародних творчих проектах, виставках Арт-студії в українських та європейських містах, а також презентував власні персональні виставки (Н. Гаврилець, Д. Сєдова, О. Афанасьєва).

 Альберт Комарі

 

1