Сім місяців добровільного рабства. У велике плавання з «Видавництвом 21»

Сім місяців добровільного рабства. У велике плавання з «Видавництвом 21»

22.11.2017, 16:15

На завершення 2017 року «Видавництво 21» готує читачам подарунок – сім місяців добровільного рабства. Саме таку підназву дала своєму подорожньому щоденнику перекладачка, мандрівниця Ольга Мельник. «Ship life. Сім місяців добровільного рабства» – книга, яка буде особливо цікава тим, хто любить достовірні факти і відважне занурення в реальність. Вона належить до такої нині популярної і затребуваної літератури нон-фікшн – літератури чужого досвіду: не стільки того, на якому вчаться, скільки того, завдяки якому покращують свою комунікацію з навколишнім світом.

«Ship life. Сім місяців добровільного рабства» – розповідь Ольги Мельник про семимісячну роботу за контрактом на круїзному лайнері. Усі події оповідачка викладає у хронологічному порядку, тому читач матиме змогу не лише відвідати разом з нею та командою лайнера різні куточки світу, побувати у круїзах, а й простежити еволюцію непростого, а почасти й доволі травматичного досвіду молодої жінки, яка, підписавши контракт, прийняла умови не тільки праці, а й своєрідної реаліті-гри, в основі якої боротьба за виживання. В цій оповіді все особливо загострено і виразно, адже Ship life – це існування у замкненому просторі, своєрідна модель світу, Вавилонської вежі, куди авторка потрапила, коли там вже були сформовані свої неписані закони і правила. З іншого боку, це територія вищої школи комунікації, де люди пізнають світ, пізнають іншого – через численні інциденти, конфлікти, діалоги, вчаться (хтось краще, хтось гірше, хтось ніяк) виховувати в собі готовність вирішувати проблеми, бачити їх під різними кутами. На лайнері співіснують представники різних культур, з відмінними сформованими морально-етичними уявленнями, переконаннями. Це люди, які ділять не стільки спільну територію тимчасових праці та проживання, а спільну планету. І найголовніше, чому вони повинні навчитися, – домовлятися. Чи вдалося це головній героїні та оповідачці, виснує читач.

Книга цікава та унікальна ще й тим, що подає багато ексклюзивної інформації про життя на лайнері: побут, робота, дозвілля персоналу, закулісся неймовірно злагодженої сфери обслуговування, розваги пасажирів, особлива мореплавна професійна лексика, специфічний жаргон. А ще особиста мотивація приректи себе на таке «добровільне рабство» різних учасників цієї історії. Адже попри те, що кожен представник команди підпорядкований одному великому механізму, який працює на задоволення пасажирів і в якому легко забути себе колишнього, усі вони мають своє приватне життя, усі прагнуть прорватися і зробити власне життя кращим.

«Безумовно, мені було важливо написати цю книжку для опрацювання травматичного досвіду, отриманого на лайнері. Хоча на час написання в мене не було з цим жодних наочних проблем, книжка допомогла на підсвідомому рівні», – відповідає Ольга Мельник на запитання, чи допомогла їй робота над книгою вийти із травматичного досвіду. І далі авторка ділиться, чим збагатило її ship life і який її головний меседж читачам: «Досвід ship life гранично розширив мій світогляд: нові знайомства з усього світу, подорожі, бізнес-уроки, перші зароблені тисячі доларів і відчуття того, що в житті все може швидко і радикально змінитись. Цією книжкою я хотіла привернути увагу до проблеми заробітчанства в морі. Такого популярного, особливо на Півдні країни, але мало обговорюваного. Хотілось показати життя на борту зсередини і розвінчати міф про швидкі і легкі гроші».

 ДОВІДКА ПРО ОЛЬГУ МЕЛЬНИК:

Народилася 10 квітня 1988 року в м. Білгород-Дністровський, Одеської області. Вивчала історію в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», вчилася за спільною магістерською програмою «Німецькі та Європейські студії» «Києво-Могилянської академії» та Єнського університету ім. Фрідріха Шиллера (Німеччина). Після закінчення навчання відпрацювала контракт офіціантом бару на американському круїзному лайнері. Згодом дистанційно працювала перекладачем і багато подорожувала Азією: Індія, Шрі-Ланка, Таїланд, Малайзія, Киргизстан, Узбекистан, Казахстан, Сінгапур. Півроку прожила на індонезійському о. Ява, працюючи вчителем англійської мови в ісламській школі. Також працювала інструктором в американській школі раннього розвитку в Китаї. На сьогоднішній день відвідала 44 країни в Європі, Азії, Північній та Центральній Америці.

Книга на сайті «Видавництва 21»: http://www.books-xxi.com.ua/products/ship-life-sim-misyatsiv-dobrovilnogo-rabstva

Анонс виходу книги на сайті «Видавництва 21»: http://www.books-xxi.com.ua/announce/vidavnitstvo-21-predstavit-knigu-pro-zarobitchanstvo-na-mori

 Інга Кейван, PR-менеджер «Видавництва 21»

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.