Сьогодні риба, завтра ми? Жителі Мамаївців хочуть почути від Папієва, Дутчака й Унгуряна чим саме їх труять

Сьогодні риба, завтра ми? Жителі Мамаївців хочуть почути від Папієва, Дутчака й Унгуряна чим саме їх труять

22.09.2012, 01:25

Запрошуємо Вас на збори громади с. Мамаївці Кіцманського району, які відбудуться 23 вересня 2012 року о 14.00 год. в приміщенні Будинку культури.

 У зв’язку із погіршенням екологічної ситуації в с. Мамаївці Кіцманського району через забруднення  р. Совиця стічними водами від ТОВ «Букофрут», Мамаївська сільська громадська організація «Громада» вирішила ініціювати збори жителів села для остаточного вирішення даної проблеми. Адже багаточисельні скарги та звернення жителів села до відповідних інстанцій (Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області; Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій обл.; Чернівецької обласної державної адміністрації; Кіцманської районної державної санітарно-епідеміологічної станції; Чернівецької міжрайонної природоохоронної прокуратури) не дали бажаного результату. Відповідь екоінспекції на звернення жителів села не задовольнила очікувань громади. Зокрема, в ній немає інформації про результати аналізу зворотних вод від підприємства в р. Совиця, на які не одноразово бралися проби вод представниками екоінспекції. Жителі і досі не знають чому в річці вимерло все живе (риба, раки) і чим ця вода  загрожує людям. А також повідомляється про нарахування штрафу ТОВ «Букофрут» у розмірі 10 тис. грн., що виглядає смішно із урахуванням того, що на очистку р. Совиця необхідно сотні тисяч гривень.

Тому було вирішено особисто запросити на збори громади Голову Чернівецької ОДА Папієва М.М., голову Кіцманської РДА Унгуряну О.М., начальника Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області Дутчака В.С.; директора ТОВ «Букофрут» Кучук Л.С. для оптимального вирішення даної проблеми та запобігання повторенню її в майбутньому.

Також на зборах громади будуть розглядатися і ряд інших «наболілих» для жителів села питань, зокрема відсутність об’єктів соціальної сфери в с. Мамаївці (музею, волейбольного майданчика, громадських вбиралень в центрі села тощо) та звіт голови комісії пайовиків.

 З повагою, Голова Ради МСГО «Громада»   О.В. Крикливець

1