Спроба вигнати з орендованих приміщень товариство 'Знання' і прес-клуб має політичне підґрунтя?

Спроба вигнати з орендованих приміщень товариство "Знання" і прес-клуб має політичне підґрунтя?

15.09.2011, 17:27

20 вересня чернівецька міська влада в суді спробує вигнати з орендованих приміщень Чернівецьку обласну громадську організацію товариства "Знання", а з нею і громадські організації, які та створила. Про це розповів журналістам на засіданні Чернівецького прес-клубу реформ голова правління облтовариства "Знання" Ярослав Курко.

Віддавати без бою приміщення вони не збираються. Адже є сумлінними та належними орендарями. А Чернівецька міська рада відмовляється продовжувати договір оренди на новий термін. Так, "Знання" ще 20 липня отримало листа від департаменту економіки, в котрому вказано, що договір оренди припинено, а на новий термін не продовжено і зобов’язано звільнити приміщення за три дні. Та й відчужувати приміщення, в яких перебувають в тому числі об’єдання громадян, заборонено законом! Окрім того товариство це має майже півсотлітню історію.

Керівники та члени товариства "Знання" спершу думали, що влада отямиться. Навіть питання підняли на раді при губернаторові Папієві. Папієв послухав... І з 8 червня нічого не вдіяв. А далі - суд. І скаже тоді - то суд хай вирішує. І буде, як завжди, "я - не я і хата не моя".

Тому будь-які ілюзії, що то не особливо подумавши над наслідками певна група людей в міській раді з особистої неприязні до "Знання" (а може і знань взагалі) та з бажанням отримати приміщення в центрі міста, все провернула, у представників "Знання" зникли. Цілком зрозуміло є економічний інтерес у певних осіб і немає політичної волі у першої особи в краї.

Та здаватися ніхто не збираєтсья. Кажуть, будуть звертатися скрізь і всюди, де тільки можна. Треба - і до Европи дійдуть. Але, якщо подумати, що буковинському чиновнику Европа. Він чхати хотів і на неї, і на нас усіх разом узятих. Тут треба рішучіших дій. Треба скликати громадських активістів та журналістів, аби ті стали на захист демократії та свободи слова. Бо ж саме в товаристві "Знання", де з 1999 року діє Чернівецький прес-клуб реформ, журналістам було зорганізовано тисячі зустрічей, прес-конференції, де журнаілсти обговорювали гострі питання та отримували різні думки, де був майданчик для дискусій.

Владі того не треба. Краще хай там буде якийсь енний бутік чи ганделик. Тоді їй краще - менше альтернативних, відмінних думок, менше таких ненависних їй знань.

Та й політичним душком віддає ця розправа. Адже всім відомо, що керівництво прес-клубу та й самого товариства "Знання" - фронтовики, депутати місцевих рад.

http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=1176

Департамент економіки міської ради виганяє ГО "Знання"

Перші виступають орендодавцями і хочуть звільнити приміщення, а інша сторона - обласне товариство - прагне і надалі орендувати кабінети, в яких працювали роки-рокенні. Одні кажуть, що орендарі не виконували умови договору, інші вбачають у проблемі політичне коріння.


Війна за приміщення. 253 квадратних метри у центрі по вулиці Штейнберга стали об'єктом суперечки департаменту економіки і громадської організації "Знання".

Обласне товариство "Знання" за адресою Штейнберга, 23 "прописане" ще з радянських часів. Цього року усе може змінитись.

- Як тільки відбулась зміна влади в Ратуші, до нас пришли посланці з департаменту економіки, начебто виявили численні порушення, яких немає. На сьогодні ми маємо позовну заяву про примусове виселення з цих приміщень, - розповів Ярослав Курко, голова правління обласного товариства "Знання".

У департаменті економіки коментують: те, що "Знання" вчасно і в повному обсязі сплачують орендну плату, ще нічого не означає. У спільному договорі є цілий перелік вимог, що є обов'язковими до виконання, однак, громадська організація їх ігнорує.

- Страхування відсутнє приміщень, застаріле (за 2010 рік), не вирішене питання з департаментом містобудівного комплексу і земельних відносин щодо землекористування і розміщення інших структур, які не є і не мають відношення до товариства "Знання", - пояснила Світлана Хімійчук, начальник департаменту економіки міста.

Інші структури, які за версією департаменту економіки, мали б виступати суборендарями, - це Буковинський центр реконструкції і розвитку та журналістський прес-клуб реформ. Обидві організації на світ з'явились значно пізніше і як проекти товариства "Знання". Голова правління, Ярослав Курко, причину такої раптової і прискіпливої уваги вбачає в іншому. Мовляв, усе через те, що він є членом опозиційної політичної сили у міській раді. Та й саме по собі приміщення у центрі міста - ласий шматок.

- Я думаю, що хтось поклав око на це приміщення, бо хочеться, щоби тут був черговий бутік, але знову ж, якщо поставити на терези, що важливіше: бутік черговий із продукцією матеріальною чи знання, яке йде до людей, - зауважив Віталій Докаш, доктор філософських наук, професор (лектор товариства "Знання").

- Ні в якому разі це приміщення не буде використовуватись в комерційних цілях, а тільки в цілях, які необхідні. Тим більше, це - центр міста, це буферна зона, - заперечила Світлана Хімійчук.

Щоправда, запевненням міських чиновників члени товариства не вірять.

- Ви всі свідки, йдете через центр, який Кобзар ви знайдете там? Коли був Конгрес україністів у театрі і так далі, з Словаччини професор Микола Мушинко - він є членом нашої національної академії наук України, каже до мене: "Слухайте, що ж це за обман мас? Я зайшов книжку купити українську, а там колготки продають." І до цього часу. І в центрі. То це посміховище, - сказав Петро Брицький, доктор історичних наук, професор (лектор товариства "Знання").

Щоб такого ж "посміховища" уникнути на Штейнберга, 23, представники товариства "Знання" обіцяють боротися до кінця.

- Влад цих уже було море, а товариство "Знання" з 1964 року в цьому приміщенні, і те, що вони хочуть зробити зараз, це просто... Я навіть не знаю, як пом'якше сказати, щоб нікого не ображати, - додав Ярослав Курко.

Розставити усі крапки над "і" покликаний суд. Перше засідання господарського суду, від рішення якого і залежатиме, на чиєму боці правда, відбудеться 20-ого вересня.

http://www.citi.cv.ua/news.php?cid=25544&p=1Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.