Ще у вересні Гайничеру запевняв, що не є прихильником приватизації комунального майна, але, схоже, вже скоро буде?

Ще у вересні Гайничеру запевняв, що не є прихильником приватизації комунального майна, але, схоже, вже скоро буде?

18.11.2013, 00:59

Постійна комісія обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (голова комісії Олександр Смотр) вирішила внести на розгляд сесії обласної ради проекти Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернівецької області на 2014-2017 роки та Положення про порядок приватизації комунального майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Про це повідомляє прес-служба обласної ради. В роботі комісії, судячи з фотографії,  взяв також участь заступник голови Чернівецької обласної ради Валентин Маніліч. Водночас пан Маніліч не є членом цієї комісії. 

Кілька місяців тому, нагадаємо, народний депутат України Максим Бурбак зробив гучну заяву  про конфлікт, який нібито має місце між обласною та міської владою.  «Існує дуже великий конфлікт між Михайлішиним і Папієвим, який вже вийшов у публічну площину», - сказав він під час прес-конференції. За словами Максима Бурбака, вираженням цього конфлікту стало змагання за контроль над міським майном громади. «Пану Манілічу, за його взірцеву службу Папієву, дали на відкуп оборудки з капітальним майном області і міста, - ще раз процитуємо слова народного депутата України. - Зараз обласне БТІ проводить інвентаризаційно-оцінювальні роботи по всьому місту, по центральній його частині. Існує перелік з понад 50 об’єктів, який вони хочуть забрати з міської в обласну комунальну власність».

У вересні 2013 року BukNews поцікавився у голови Чернівецької обласної ради пана Михайла Гайничеру, як він оцінює ці висловлювання і чи так це насправді. Одним з аргументів керівника представницького органу, який мав би засвідчити, що опозиціонер помиляється, стала відсутність в області програми приватизації. Пан Гайничеру пішов навіть далі і сказав, що собисто він проти приватизації комунального майна: "Якщо колеги депутати не будуть наполягати на програмі приватизації до кінця каденції, то я особисто таких ініціатив робити не буду". То, виходить, знайшовся хтось, хто таки наполіг?

- Те, що говорили шановні народні депутати – треба уточняти у них, що вони мали на увазі. Я скажу стосовно обласної комунальної власності, - відповів Михайло Гайничеру. - За період функціонування обласної ради 6-го скликання жодного об’єкта обласної комунальної власності не було приватизовано. Більше того, об’єкти обласної комунальної власності не можуть бути приватизовані без відповідної програми приватизації. Це процедура тривала. І народні депутати повинні би були це знати. Більше того, у нас немає такої обласної програми приватизації об’єктів обласної комунальної власності. Я не є прихильником того, що потрібно щось приватизувати. Оренда досить ефективний механізм. Якщо проаналізувати, що сталося з тими об’єтами, які все таки були приватизовані на аукціоні, то можна стверджувати, що це було зроблено за смішними цінами. Якщо порівнювати з тими, які діють тепер. На сьогодні такі ж тенденції є і в Європі. Там йде консолідація комунальної власності, з якою громада не поспішає розставатися і передавати у приватні руки… Якщо колеги депутати не будуть наполягати на програмі приватизації до кінця каденції, то я особисто таких ініціатив робити не буду

На уточнююче запитання чи можна ці його слова витлумачити так, що забрану у міста комунальну власність буде легше зберегти від приватизації, пан Гайничеру відповів:

- Я нічого не говорив, що ми хочемо щось у когось забрати… Відповідно до відповідних рішень законодавства були переліки об’єктів, які у відповідності на час їх складення, якщо не помиляюся - Валентин Михайлович мені підкаже – це 91-й рік були такі об’єкти, які повинні були бути у відповідних рівнях власності – міській і обласній. У нас в області таким чином сталося, що було внесено елементи дезорганізації в процеси оформлення документів на право власності. Сьогодні обласною радою дійсно ведеться робота щоби виключно у правовому полі ті об’єкти, які за законодавством повинні належати до обласної комунальної власності були передані. Якщо не помиляюся, то 5 судових позовів уже було спрямовано і об’єкти стали обласною власністю. Як правило це об’єкти, в яких розташовані обласні комунальні підприємства або обласні установи. Але з того часу, коли законодавець визначив цю норму відбулися різні зміни. Тому є певні ситуації, де об’єкти різних форм власності знаходяться не в своїх приміщеннях, а в інших. Це абсолютно нормальна робота. Ці об’єкти у відповідності до рішень суду можуть перейти, а можуть і не перейти до обласної комунальної власності. І знову хочу підкреслити, що жодних програм приватизації об’єктів, як вже існуючих, так і тих, які гіпотетично можуть перейти в обласну комунальну власність, немає. Тому я би порадив народним обранцям, щоб ці питання ставили професійно. Немає сьогодні якихось намірів зробити їх суб’єктом приватизації. Якщо такі наміри з’являться вам це стане відомо після реєстрації програми приватизації. Зараз такої програми немає.

Трохи менше, ніж через два місяці,  15.11.2013, прес-служба облради повідомила, що така програма приватизації насправді не тільки є, а й рекомендована для розгляду на сесії. Невже відповідаючи журналістам голова обласної ради не знав про це? 

Чи правим виявився той таки народний депутат Максим Бурбак, який продожує наполягати: 

- Це розподіл сфер впливу, - каже народний депутат України Максим Бурбак. - Ви не лізете до 5 сектора, бо там Продану треба щось зробити, ви не дивитеся до наших махінацій з газовими рахунками, а ми віддаємо вам власність, бо не знаємо, що з нею робити. Користуючись безголовістю влади в Чернівцях вони (обласна влада. - Buknews) забирають все собі. А людям, громадянм, від цього не буде ні холодно, ні жарко. Михайлішин обіцяв поставити питання про звільнення Маніліча з виконкому. Цього не було. Маніліч має бути у виконкомі, щоб бути в курсі, що ще є. За мовчазної згоди влади міста Чернівці, бо їм це нецікаво, пан Маніліч керує процесом, коли вся нерухомість має прейти з міської комунальної власності в обласну, - заявив Максим Бурбак. - Я впевнений, з подальшою зміною цільового призначення цих приміщень... Це дуже привабливі приміщення в самому старому центрі міста. Безголова влада в Чернівцях погодилася на це. 

1