ТИМОШЕНКО ДАЛИ СІМ РОКІВ

ТИМОШЕНКО ДАЛИ СІМ РОКІВ

11.10.2011, 18:58

Печерський районний суд Києва оголосив ухвалу про засудження екс-прем`єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО до семи років позбавлення волі без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років. Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Родіон КІРЄЄВ.

Суд також задовольнив цивільний позов НАК "Нафтогаз України", який вимагав від Ю.ТИМОШЕНКО компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання угод у січні 2009 року в обсязі 1,516 млрд. грн.

Суддя відзначив, що враховуючи суспільно небезпечні дії Тимошенко він не бачить підстав для пом’якшення вироку.

За словами Квірєєва, докази свідчать про те, що підписання контрактів між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтобаз" всупереч угодам попереднім Кабміну "відбулось виключно завдяки протиправним та одноосібним діям Юлі Тимошенко".

Що стосується даних Ernst & Young, що витрати "Нафтогазу" після укладання Тимошенко угод зменшилися, то суддя Кірєєв заявив, що висновки аудиторів пояснюються зменшенням спожитого Україною газу в тому році.

"Дії Тимошенко виходять за рамки її повноважень, що спричинило тяжку наслідки" ,- заявив суддя.

Тимошенко відбуватиме покрання на території київської області. У її строк буде включено пербування її у СІЗО.

Екс-прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО, зрозумівши, що сьогодні її буде оголошено обвинувальний вирок, намагалася перебити головуючого у справі суддю Печерського райсуду Києва Родіона КІРЄЄВА під час оголошення рішення за результатом розгляду кримінальної справи щодо газових угод 2009 року.

Як передає кореспондент УНІАН, це відбулося у той час, коли Р.КІРЄЄВ заявив, що покази декількох свідків у процесі не можуть бути враховані судом.

"Сьогодні стало зрозуміло, що сьогодні опонує диктатура.. Я закликаю вас - єднайтеся навколо громадських організацій, навколо опозиційних сил. І обов`язково приберіть авторитарну владу. З нею у вас - майбутнього немає. І ви це відчуваєте кожного дня", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО, звертаючись до присутніх у залі.

При цьому Ю.ТИМОШЕНКО підкреслила, що у будь-якому випадку не припинить боротьби проти чинної влади. "Що стосується мене - будьте впевнені: я свою позицію не зміню, я буду з вами стільки, скільки вам це буде потрібно. І ми з вами обов`язково побудуємо країну для нас, для ваших дітей. Країна буде європейською, сильною, демократичною, вільною. Але за це треба ще боротися. Я з вами", - заявила Ю.ТИМОШЕНКО.

Свою заяву Ю.ТИМОШЕНКО зробила стоячи, а після її виголошення знову зайняла своє місце.

Як повідомляв УНІАН, 11 квітня Служба безпеки України передала до Генеральної прокуратури України 15 томів справи щодо газових угод 2009 року.

Того ж дня старший слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олександр НЕЧВОГЛОД виніс постанову про порушення проти Ю.ТИМОШЕНКО кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Державне обвинувачення просило суд призначити Ю.ТИМОШЕНКО покарання у вигляді 7 років позбавлення волі із забороною протягом трьох років обіймати державні посади.

Ю.ТИМОШЕНКО з 5 серпня утримується у Лук`янівському СІЗО.

Донька Юлії Тимошенко Євгенія Карр підозрює, що вирок її матері був готовий ще до закінчення судового процесу.

Про це вона заявила в інтерв'ю "Der Standard", повідомляє "Inopressa".

"Для тих, хто уважно стежив за процесом, стає очевидним, що він зовсім не відповідає міжнародним правовим стандартам. Разом із процесуальними помилками слід відзначити білі плями в доказовій базі обвинувачення, і навіть свідчення свідків не стали незаперечними доказами провини моєї матері", - сказала Карр.

"Усе це мало призвести до виправдального вироку. Однак в Україні годинник іде інакше. Боюся, що вирок був готовий ще до закінчення судового процесу", - зазначила донька Тимошенко, яка входить у команду адвокатів екс-прем'єра.

У свою чергу, колишній віце-прем'єр Григорій Немиря висловив думку, що президенту Віктору Януковичу, зрештою, доведеться серйозно поставитися до погроз Брюсселя відмовитися від підписання з Києвом угоди про асоціацію.

"Президентові потрібні політичні успіхи. Країна просто не може дозволити собі зійти із цього шляху", - сказав соратник Тимошенко.

"Тимошенко була й залишається лідером опозиції. Вона є символом демократичної і європейської України", - заявив Немиря.

При цьому він висловив сподівання на те, що під кінець року угода про асоціацію з ЄС все-таки буде підписана, оскільки виражає інтереси обох сторін.