У Бойчука під час бійки випав протез і взагалі потерпілі… першими накинулися на озброєних охоронців, - покази обвинувачених

У Бойчука під час бійки випав протез і взагалі потерпілі… першими накинулися на озброєних охоронців, - покази обвинувачених

11.11.2011, 17:00

У Першотравневому райсуді 10 листопада завершилося судове слідство щодо побиття рибалок у Заставнівському районі. Останнім свідчення давав колишній голова райдержадміністрації Михайло Бойчук. Свою провину він визнав частково, вказав на те, що розслідування кримінальної справи здійснювали необ’єктивно: не було відтворення на місці події, очних ставок з потерпілими. Державний обвинувач у справі та адвокат потерпілих подали клопотання про призначення повторної комісійно-судової експертизи, цього разу київської, щодо потерпілого Івана А., (чернівецька експертиза засвідчила, що в цього рибалки не було перелому двох ребер – авт.).

Головуючий суддя не підтримав клопотання, зауваживши, що чернівецькі експерти дали вичерпний висновок. Коли відбудуться дебати сторін, наразі невідомо.

Після двотижневої перерви в середу в Першотравневому райсуді Чернівців відновили судове засідання у кримінальній справі щодо побиття чотирьох рибалок на одному зі ставків у Заставні, що сталося ввечері 16 квітня.

У скоєнні цього злочину звинувачують колишнього голову райдержадміністрації Михайла Бойчука, його брата, зятя та двох охоронців водоймища. Перенесення судового засідання відбулося через клопотання захисників обвинувачених, які вимагали повторної комісійно-медичної експертизи щодо одного з чотирьох потерпілих, а саме Івана А., який не відмовився від досудових показів і, за висновками медиків, потерпів найбільше – отримав перелом двох ребер. А це кваліфікується як тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Головуючий суддя зачитав висновки повторної експертизи, згідно з якими цей рибалка отримав легкі тілесні ушкодження. Причому, припускається, міг їх отримати навіть від падіння ще до конфлікту на ставку.

Адвокати обвинувачених клопотали й про виклик у суд експерта-психолога, який би дав висновок щодо цього потерпілого, однак суддя відхилив клопотання.

Четверо обвинувачених у побитті рибалок дали свідчення, згідно з якими потерпілі… першими накинулися на охоронців ставка і виникла бійка. Причому, за словами підсудних, Михайло Бойчук участі у конфлікті не брав, він отримав удар у груди від Івана А., впав у мочарі, і з ноги випав протез, адже він без ноги, інвалід. Його зять, орендар ставків, мав для охорони зареєстровану п’ятизарядну рушницю, вистрелив для того, щоби налякати рибалок, які нібито напали на брата Михайла Бойчука. Охоронці ставка, які мали в руках дерев’яні палиці, за їхніми словами, теж відбивалися від рибалок, але хто кого бив, не бачили, бо було темно.

Усі четверо визнали свою вину частково й розкаялися у вчиненому. Щодо Михайла Бойчука, то цього дня давати свідчення про подію на ставку він відмовився через погане фізичне самопочуття. Тому суд вислухав його версію лише вчора.

Фото МБ

Джерело: molbuk.ua