У Чернівцях буде розміщено інсталяцію зі 121 капкану, які символізують 'в’язнів Кремля'

У Чернівцях буде розміщено інсталяцію зі 121 капкану, які символізують "в’язнів Кремля"

13.08.2019, 10:07

Кіровський районний суд у місті Ростов-на-Дону подовжив арешт шістьох фігурантів другої сімферопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" до 15 листопада. 

 Про це на 12 серпня на своїй сторінці у Facebook повідомляє правозахисна група "Кримська солідарність".

Зазначається, що суд задовольнив клопотання слідчих та відмовився змінювати запобіжний захід.

"Сьогодні, 12 серпня 2019 року, відбулося судове засідання у "справі Хізб ут-Тахрір" (друга Сімферопольська група) стосовно Османа Аріфмеметова, Владлена Абдулкадирова, Сервета Газієва, Рустема Шейхалієва, Фархода Базарова, Біляла Аділова", – йдеться у повідомленні. 

Також додамо, що за повідомленням Crimean Human Rights Group, правозахисники та  та родичі політв’язнів розпочинають регіональний тур 10 містами України на підтримку “в’язнів Кремля” – українців, які незаконно знаходяться у в’язницях Російської Федерації та в окупованому нею Криму. В десяти містах країни буде розміщено інсталяцію зі 121 капкану. Вони символізують 97 політв’язнів, яких Кремль почав ув’язнювати, починаючи з 2014 року, та 24 українських військовополонених моряків, що потрапили у полон наприкінці 2018 року.

"Регіональний тур триватиме два місяці – з середини серпня до середини жовтня – і розпочнеться з акцій в Одесі (13 серпня) і Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь (6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінниці (1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня)", – йдеться в дописі.

Як повідомлялося раніше, російський суд у Ростові виніс вироки Теймуру Абдуллаєву (17 років), Узеїру Абдуллаєву (13 років), Рустему Ісмаїлову (14 років) Айдеру Саледінову та Емілю Джемаденову (по 12 років).

Нагадаємо, фігуранти "справи" були затримані 12 жовтня 2016 року на території окупованого Криму за підозрою в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ 

1