У Чернівцях на директорку ліцею написали скаргу через вивішений на фасаді червоно-чорний стяг

У Чернівцях на директорку ліцею написали скаргу через вивішений на фасаді червоно-чорний стяг

15.10.2021, 14:03

У Чернівцях на директорку ліцею №5 написали скаргу через вивішений червоно-чорний прапор. На фасаді закладу його вивісили поруч із синьо-жовтим стягом.

Про це Суспільному сказала директорка Галина Абрам'юк.

За її словами, стяг висить на фасаді, адже з ним теж воюють українські військові на Сході. До управління освіти надійшла скарга щодо вивішення прапору на фасаді закладу.

За словами Абрам'юк, вона має надати офіційне роз'яснення управлінню щодо скарги.

 "Хіба порушила я норму закону? Хіба червоно-чорний стяг не є Прапором Національної Гідності? Хіба під цим прапором не боронять Україну від російського агресора наші воїни? Хіба не прийнято рішення місцевою владою про використання на державних установах поряд з державним і такого прапора? Отакі-то реалії сьогодення. Страшний ворог не той, що перед очима, а той, що за плечима. Одне тішить - якщо "вата" підгорає, то все, що ми робимо - добре для України! ТРИМАЙМО СТРІЙ!", – написала Галина Абрам’юк.

Прапор ОУН УПА: що відомо

Червоно-чорний прапор - це прапор національно-визвольної боротьби українського народу, овіяний славою боротьби за незалежність України, оспіваний в піснях та прославлений у віршах українських поетів та є Прапором Національної Гідності. Також він вважається прапором Української постанської армії.

Прапор складається з двох кольорів: червоного та чорного. Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров, пролиту за Україну.

У травні 2018 року Чернівецька обласна рада встановила порядок використання червоно-чорного революційного прапора ОУН на території Чернівецької області у певні дні, пов’язані із визначними подіями національних визвольних змагань українського народу.

Зокрема, цей прапор, згідно з рішенням облради, вивішують на будівлі державних установ у дати, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.

Серед них: 1 січня – день народження Голови Проводу ОУН Степана Бандери, 21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій, 30 червня – День проголошення Акту відновлення Української Держави, день народження Головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича, 14 жовтня – День захисника України та день створення УПА, інші пам’ятні дати.

Джерело: https://suspilne.media/172160-u-cernivcah-na-direktorku-liceu-napisali-skargu-cerez-vivisenij-na-fasadi-cervono-cornij-stag/

1