У Чернівцях на захист мови стали 16 депутатів – інші «виїхали за місто»: Буковинські регіонали та «тушки» проігнорували позачергові сесії обласної та Чернівецької міської рад

У Чернівцях на захист мови стали 16 депутатів – інші «виїхали за місто»: Буковинські регіонали та «тушки» проігнорували позачергові сесії обласної та Чернівецької міської рад

06.07.2012, 22:44

У Чернівцях на депутатських зборах 16 депутатів міської ради ухвалили звернення до Президента України з вимогою ветувати мовний закон. Інші 44 депутати на зібрання не прийшли. Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.

Сьогодні, 6 липня, планували скликати позачергову сесію Чернівецької міської ради для обговорення мовного закону. Депутати склали текст звернення до Президента України щодо ветування Закону України «Про засади державної мовної політики». Але до міської ради у зазначений час прийшло лише 16 депутатів.

- Ми ухвалили звернення до Президента Януковича з вимогою ветувати мовний закон, - каже керівник фракції «Фронту змін» Олексій Каспрук. - Це зробило багато інших міських рад. Тож Чернівецька міська рада не могла стояти осторонь і мала висловити свою позицію. На жаль, це не вдалося зробити у спосіб, визначений законом, тобто провести позачергову сесію. Тому ми провели збори депутатів. Звернення буде направлено Президенту України від імені депутатів Чернівецької міської ради. Під зверненням підписалися 16 осіб.

«Ми очікували, що прийде більше депутатів, - продовжує Олексій Каспрук. - Ми сьогодні вранці почали обдзвонювати депутатів, але всі повідомили, що вони терміново виїхали за місто. Таке відношення може свідчити, що деяким депутатам байдужий захист української мови».

Буковинські регіонали та «тушки» проігнорували позачергові сесії обласної та Чернівецької міської рад 

Позачергові сесії Чернівецьких обласної та міської рад, які мали відбутися за ініціативи опозиційних фракцій ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та Фронту змін, у повному складі проігнорували фракції регіоналів та тушки. Участь у запланованій позачерговій сесії Чернівецької обласної ради взяли два депутати від фракції «Наша Україна» Тодор Гуцуляк та Іван Шевчук. 

Основним питанням, яке виносилося на порядок денний обидвох сесій було прийняття звернень до керівництва держави з вимогою ветування Закону «Про засади державної мовної політики».

Апарат обласної ради навіть не забезпечив технічної можливості проведення сесії. Опозиційним депутатам довелося проводити збори депутатів.

Не зважаючи на повне ігнорування владою та провладними депутатами доленосних для України подій, опозиційні депутати Чернівецької міської ради прийняли відповідне звернення. Наразі опрацьовується звернення депутатів Чернівецької обласної ради.

Крім того, крайові парламентарі мають намір ухвалити проект рішення щодо висловлення недовіри голові Чернівецької обласної ради. Нагадаємо, що керівником фракції ВО «Свобода» в обласній раді Назаром Горуком вже зареєстровано проект рішення про висловлення недовіри голові Чернівецької обласної державної адміністрації, однак, всупереч Закону України цей проект рішення досі не оприлюднено на офіційному сайті облради.

Додаток

 Звернення депутатів Чернівецької міської ради до  Президента України щодо ветування Закону України «Про засади державної мовної політики»

 Ми, депутати Чернівецької міської ради висловлюємо глибоку стурбованість суспільно-політичною ситуацією, що складається в Україні у результаті розгляду і схвалення Верховною Радою Закону України «Про засади державної мовної політики».

3 липня 2012 року в антизаконний спосіб, із грубим порушенням Конституції України та Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», без обговорення та дотримання парламентських процедур була вчинена спроба прийняти антиконституційний акт щодо мовної політики в Україні.

Надання в Україні російській мові статусу де-факто другої державної означає остаточне знищення української мови, зникнення української нації, піддає сумніву територіальну цілісність України.

Ми, депутати Чернівецької міської ради, повністю підтримуємо стурбованість наших виборців щодо загострення соціально-політичної ситуації в Україні в зв’язку з прийняттям про вокативного «мовного закону» та звертаємось до Президента, - гаранта Конституції, прав і свобод, з вимогою забезпечити виконання Основного Закону України і накласти вето на цей нищівний для України і українців законотворчий акт.

1


КОМЕНТАРІ (1)

До депутатів міської ради, які "терміново" виїхали за місто: боїтеся за бізнес, близьких, не хочете псувати відносин з владою? Нічого було йти в міську раду. Хочете на санчатах кататись, тобто мати гонор депутата? Будьте ласкаві, возіть ці санчата.

До Каспрука: прошу оприлюднити прізвища тих, хто не побоявся прийти на сесію. Чернівчани мають право знати, хто є хто. 

avatar

Чернівчанка

06 липня 2012 16:55