У Чернівцях після 'відвідин' міліції загинув чоловік

У Чернівцях після "відвідин" міліції загинув чоловік

09.08.2014, 15:42

У Чернівцях начебто від побоїв місцевими міліціонерами загинув 27-річний чоловік, який перебував у Шевченківському райвідділку міліції з 22 по 24 липня.

Про це заявили батьки хлопця, йдеться в сюжеті ТРК "Чернівці".

 За словами родичів, Андрій Дранка помер від побоїв, які отримав в Шевченківському райвідділку міліції. Вони стверджують, що хлопця били і змусили підписати якісь папери, а потім просто викинули з машини. Через 10 днів хлопець помер, так і не отримавши належної медичної допомоги, хоча за нею зверталися аж 6 разів.

"Він мені подзвонив о пів на другу ночі, попросив вибачення, що розбудив, - каже колишня дружина Андрія Катерина. - Вухо синє. Йди здавай побої, кажу йому. "Мене змушували підписувати, щоб я нікуди не ходив"

"Лікарі спочатку сказали, що там переломи, серйозні пошкодження нирок. А вкінці вже сказали, що "він здоровий" та відправили додому", - каже правозахисник Юлія Погодіна.

"Кажуть, цілком здорова людина, потрібно томографію голови робити, - продовжує колишня дружина Катерина. - Ми пішли на ту томографію, казали "Це потрібно для міліці". Вони кажуть: цілком здорова людина. Ці сказали "Забирайте додому", тобто, сказали що там трошки почки... Забрали його назад додому. Потім реанімація. А вранці він помер".

Начальник районного відділення запросив батьків загиблого хлопця пройти у відділення. У співбесіді з матір'ю та батьком правоохоронець наполягав на тому, що, оскільки хлопець вийшов з відділення 23 липня, а помер аж за 10 днів, працівники відділення аж ніяк не можуть бути причетними до його загибелі.

"Вчора він поступив в лікарню з діагнозом отруєння, помер біля 7:30 ранку, - каже Дмитро Чебан, начальник Шевченківського райвідділу міліції. - Я не знаю причину смерті. До лікарні він звернувся тільки 4 серпня. Я думаю, що там буде все вияснено".

На думку правоохоронця, батьки не повинні звинувачувати працівників міліції у нанесенні тілесних ушкоджень, оскільки померлий не залишив після себе жодної офіційної скарги на їхні дії.

"Працівники прокуратури, я знаю, до нього телефонували, ніхто з ним не зустрівся. Особа раніше судима, притягувалась до відповідальності за майнові злочини. Ці всі звернення через півтора тижня до лікарів, це звичайний спосіб уникнути відповідальності. Це моя думка з цього приводу", - додав Чебан.

Наразі триває судова медична експертиза. Родичі побоюються, що після недобросовісних дій медиків, які вони бачили при житті Андрія, навряд чи вони досягнуть справедливості після його смерті. Адже, за їхнім твердженням, за останні 10 днів "швидку" викликали 6 разів.

Справу взяв під свій контроль заступник омбудсмена з прав людини.

Джерело: www.molbuk.ua

Фото molbuk.ua

1