У Чернівцях пластуни презентують унікальну українську настільну карткову гру «За Волю!». УПА проти Вермахту

У Чернівцях пластуни презентують унікальну українську настільну карткову гру «За Волю!». УПА проти Вермахту

08.10.2011, 16:13

У вівторок, 11 жовтня о 19:00 в Literatur Cafe (Центральна площа), з ініціативи станиці Чернівці Пласту – Національної скаутської організації України буде презентовано унікальну українську настільну стратегічну карткову гру «За Волю!».») Особливістю гри є те, що окрім азарту вона несе просвітницький характер. Про її правила гри, історію виникнення та про особливі ілюстрації розповідатиме Ігор Наконечний. «За Волю!» - це стратегічна гра для двох осіб. Кожний гравець грає однією колодою карток, що представляє одну з держав Другої Світової Війни. Кожна картка, яких в наборі є 126, має свої особливості – або допомагати в нападі на противника або оборонятись від нападів. Гра рекомендується дорослим та дітям від 12 років, - повідомили "BukNEWS" в Прес-службі станиці Чернівці Пласту НСОУ.

Сторонами гри є Українська Повстанська Армія та Вермахт фашистської Німеччини.

Гра була вигадана 2004 року членом Пласту з Канади – Андрієм Водославським на одному з пластових таборів. Першими власноруч зробленими картками він бавився з дітьми. Юним пластунам припала до душі така історично-виховна розвага і вони, їхні батьки та інші пластові виховники настирливо наполягли на тому, щоб створити даний продукт на професійному рівні. Адже окрім звичайної розваги молодим людям гра несе просвітницький характер. Вона ілюструє, що УПА боролась не тільки проти загонів НКВД, але й проти фашистської Німеччини.

Так, вже у 2010 році перший тираж гри, що друкувався у Львові побачили українці Канади та США.

Офіційно гру видало новостворене підприємство Андрія Водославського – «Painted Fox Productions» («Фарбований лис»). Ілюстрації для карток створили українські художники з київської творчої майстерні «Культбаба».

Не зважаючи на те, що гра «За Волю!» спершу поширювалась у колі діаспори, вона викликала неабияке зацікавлення і в Україні. Через це у 2011 році було віддруковано другий, невеликий тираж, який став вже більше адаптований для українського гравця.

Оскільки ніша саме українських настільних ігор в нашій державі не заповнена, гра «За Волю!» є чи не першою, яка висвітлює боротьбу українського народу за свою державність. Вона може слугувати добрим подарунком чи сувеніром для близьких людей.

Спершу продукт поширюватиметься виключно комерційним шляхом. Якщо гра викличе зацікавлення у суспільстві і успішно реалізовуватиметься, наступні тиражі пластуни поширюватимуть серед навчальних закладів безкоштовно.

Запрошуються представники міських та обласних ЗМІ.КОМЕНТАРІ (2)

Краще було б якби написали проти Вермахту --

це назва війська, а фашистська -- соціально політичний устрій.

avatar

Дмитро

10 жовтня 2011 11:14

Ну, якщо не в житті, то хоч у видуманому світі..

avatar

Про продукт

14 жовтня 2011 00:09