Буковинці побували біля будинку, де у Відні проживав генерал УГА Антін Кравс  і на його могилі в Кальксбургзі

Буковинці побували біля будинку, де у Відні проживав генерал УГА Антін Кравс і на його могилі в Кальксбургзі

24.11.2021, 08:46

23 листопада у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї провели круглий стіл з нагоди 150-ї річниці народження Антіна Кравса – українського військового діяча, генерала-чотаря Української галицької армії, автора спогадів «За українську справу».

У заході взяли участь представники чернівецького Національного Корпусу, Чернівецької обласної ради, науковці музею та історики.

Захід організовано спільно Чернівецькою обласною радою, Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та Товариством української молоді у Відні, а саме засновниками онлайн-архіву «Інтерактивний український Відень» Нестором Рудницьким та Лідією Акришорою. З нагоди визначної дати ТУМівці побували біля будинку, де проживав Антін Кравс та на його могилі в Кальксбургзі. Таким чином в інтерактивному режимі представники Товариства української молоді у Відні долучили учасників круглого столу до живих спогадів та активної дискусії в реальному часі.

Антін Кравс народився 23 листопада 1871 р. на Буковині. Він був учасником Першої світової війни 1914–1918 рр. Командував 55 Бережанським полком австрійської армії. У листопаді 1918 р. перейшов на службу в Українську галицьку армію (УГА), очолив військову групу «Хирів». Військові частини майора А. Кравса відзначилася в боях під час Вовчухівської наступальної операції УГА в лютому 1919 р. У березні 1919 р. його було призначено командиром ІІІ корпусу УГА. Антін Кравс найбільш відомий за заслуги командуванням 3-го корпусу під час Польсько-української війни у 1919 році. За успішні дії у період Чортківської офензиви (червень 1919 р.) йому було присвоєно звання генерала-чотара УГА.

У серпні 1919, під час наступу об’єнаних українських армій на Київ, Антін Кравс командував центральною ударною армійською групою. У ході кровопролитних боїв з більшовицькими військами українські частини під його командуванням зайняли Бердичів, Козятин, Фастів та увійшли до Києва. Був учасником боїв з Добровольчою армією восени 1919 р.

Воєначальник є також автором мемуарів “За українську справу”.

Нагадаємо, що Чернівецька обласна рада своїм рішенням затвердила перелік пам'ятних дат і ювілеїв у 2021 році, що відзначатимуться на території Чернівецької області, в якому також передбачила  відзначення 150-річчя від дня народження Антіна Кравса. 
 
 Заходьте на iuv.guide! для більше цікавинок, а також унікальних фото та спогадів про Кравса!
 
#інтерактивнийукраїнськийвідень - онлайн-архів, де збирається вся цікава інформація, що пов’язана з Україною у Відні та Австрії, починаючи з ХVI століття і до сьогодні.
 
Каталог персон, місць, пам’ятників, будинків, вулиць, інтерактивна мапа, слідами видатних українців Відня, в майбутньому плануються тематичні онлайн-маршрути та багато іншого.
 
iuv.guide постійно поповнюється, тому якщо у вас є цікаві ідеї та історії, напишіть організаторам. Автори проект запрошують  разом творити та зберігати українську історію Відня та Австрії!

Ми маємо пам’ятати наших Героїв! Дякуємо організаторам круглого столу за запрошення. 

Частково використано матеріали  Пресслужба обласної ради

1