У Москві заблокували 'Меморіал' і зірвали показ фільму про Голодомор в Україні. Кричали 'Фашисти' і 'Ганьба'

У Москві заблокували "Меморіал" і зірвали показ фільму про Голодомор в Україні. Кричали "Фашисти" і "Ганьба"

15.10.2021, 14:32

 Група людей у масках увірвалася в приміщення міжнародного правозахисного центру "Меморіал" в центрі Москви і спробувала зірвати закритий показ фільму "Гарет Джонс" про Голодомор. На виклик прибула поліція.

 Вона заблокувала офіс, влаштувала опитування глядачів і співробітників центру. Людей протримали в приміщенні кілька годин.

 У Москві поліція зачинила в офісі правозахисного центру "Меморіал" 20 співробітників організації та громадянина Польщі. Він привіз для показу фільм про Голодомор "Гарет Джонс" режисерки Аґнєшки Голланд.

Джерело: "Медуза" та https://www.bbc.com/.

Поліцейські, за інформацією російських ЗМІ, збиралися провести "огляд місця події" у приміщеннях "Меморіалу". Згодом вони заявили про вилучення техніки.

Вилучили систему охоронної сигналізації

Водночас у будівлю відмовилися пропустити адвокатів. Юристка "Меморіалу" Наталія Морозова повідомила, що поліція чекає "підкріплення", щоб вилучати техніку.

Пізніше з'явилася інформація, що до офісу "Меморіалу" приїхали працівники аварійної служби, після приїзду яких поліцейські почали вилучати техніку – систему охоронної сигналізації під виглядом відеореєстраторів.

Юристка "Меморіалу" Ірина Кутилова пояснила, що формально відключення сигналізації – це порушення промислової безпеки, що передбачає опечатування будівлі.

На зображенні може бути: 1 особа

Що цьому передувало

Під час показу фільму Аґнешки Холланд "Гарет Джонс" в офісі "Меморіалу" скоїли напад кілька десятків людей. Невідомі в масках увірвалися до зали приблизно через 10 хвилин після початку фільму й наказали всім лежати.

Люди в масках вийшли на сцену біля кіноекрана і скандували: "Ганьба" і "Не забудемо, не пробачимо". До приїзду поліції затримали трьох людей. Інформації щодо нападників та їхні мотиви наразі немає.

Речниця "Меморіалу" Юлія Орлова розповіла виданю "Медіазона", що нападники кричали "Всім на підлогу!", а потім залізли на сцену біля екрану і почали скандувати "Фашисти", "Ганьба" і "Не забудемо, не пробачимо! "

За словами очевидців, напад знімали оператори російського федерального телеканалу.

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

Кінець Twitter допису, 1

Співробітники центру викликали поліцію.

За словами очевидців, більшість нападників покинули будівлю до приїзду поліції. Поліцейські оглянули кількох чоловіків і вивели їх із зали, після чого показ фільму продовжився.

Разом з тим, як розповів радіо "Эхо Москвы" голова "Меморіалу" Ян Рачинський, у поліції набагато більший інтерес викликали правозахисники, а не провокатори.

Трьох співробітників "Меморіалу" відвезли в поліцію для пояснень. Решта поліцейських оточили офіс і відмовилися випускати співробітників і глядачів на вулицю. На ручки дверей офісу повісили наручники.

Як повідомляє "Медіазона" з посиланням на правозахисників, поліцейські зажадали від відвідувачів заповнити анкету з особистими даними, а також цікавилися, що вони робили на показі.

Кінець Twitter допису, 2

Поліцейські обіцяли оглянути будівлі та спочатку відмовлялися пустити всередину адвокатів.

Близько опівночі адвокатам вдалося увійти до будівлі, розповіла РБК юрист "Меморіалу" Наталія Морозова. З глядачів на той час вже взяли пояснення і відпустили.

На зображенні може бути: 1 особа

Довідка. Фільм "Гарет Джонс" (що в українському прокаті – "Ціна правди")  - історична драма, знята польським кінорежисером Агнешкою ??Голланд і присвячена пам'яті жертв Голодомору.
 
Фільм оповідає про подорож Радянським Союзом британського журналіста в 1930-х роках. Він приїхав в СРСР, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна, і став свідком масових репресій і голоду в Україні.

Джонс першим з журналістів розповів у західній пресі про те, що відбувається в Україні.

Прем'єра картини відбулася в 2019 році на Берлінському міжнародному кінофестивалі, де фільм номінували на премію "Золотий ведмідь".

На зображенні може бути: 3 людини

АВТОР ФОТО,SIGNATURE ENTERTAINMENT

Підпис до фото: Роль Гарета Джонса виконав відомий британський актор Джеймс Нортон

Що відомо про "Меморіал"

  • Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство "Меморіал" є некомерційною організацією.
  • "Меморіал" займається дослідженням політичних репресій в СРСР і сучасній Росії.
  • Російський Мін'юст визнав правозахисний центр "іноземним агентом" у 2014 році.
 

Автор:

Жанна Клименко
 
Жанна Клименко
Контент-редакторка
 
Освіта – студентка факультету медіакомунікацій та підприємництва УАД. Досвід роботи у журналістиці 2 роки, з 2020 року працюю на 24 каналі.
 
Та https://www.bbc.com/ 
 
КОМЕНТАР BUKNEWS:
 
Одним із найшанованіших членів "Меморіалу", нагадаю, був колишній чернівчанин, багатолітній в'язень ГУЛАГу Петер Демант. Старий чернівчанин одним з перших відчув загрозу відродження сталінізму у сучасній Росії, про що відкрито заявив спочатку на відкритті пам'ятника "Маска скорботи" у Магадані, де з кількома уцілілими колишніми в'язнями представляв багатомільйонну армію репресованих. Відтак на заходах товариства "Меморіал" і Сахаровського центру у Москві. У документальному романі "Вернон Кресс. Життя під прикриттям" є окремий розділ із назвою "Застереження старого чернівчанина", в якому фактично передбачено сьогоднішні антидемократичний та антиукраїнський демарш у Москві.
 
Для характеристики нової російської дійсності старий європеєць використав термін «ґляйхшалтунґ» (Gleichschaltung – нім. «вирівнювання»), нібито запроваджений доктором Геббельсом. Це відома нацистська політична концепція підпорядкування усіх сфер життя Німеччини інтересам націонал-соціалістичного режиму. Німецькі націонал-соціалісти використовували «ґляйхшалтунґ» для контролю над суспільними і політичними процесами в країні.
 
Життя підтвердило найгірші прогнози. Шестеро «православних» влаштували погром в московському музеї й громадському центрі імені Андрія Сахарова, де розгорнули виставку «Обережно, релігія». (Щось на кшталт того, що скоїли під час нинішнього перегляду фільму). Але суд виправдав погромників. Натомість винними у розпалюванні національної і релігійної ворожнечі визнали організаторів виставки – директора музею та працівницю центру.
 
«Такі діячі як Микита Михалков, Валентин Распутін, Ілля Глазунов, Василь Бєлов ще й пропонували дати погромникам орден, – обурювався Петер Демант 18.01.2003 р. – «Wir gehen wirklich herrlichen Zeiten entgegen!» (Збираємося у найкращі часи!)». Сусідка з круїзного лайнера, яким мандрував 2000 року, виявилася «палкою прихильницею Микити Михалкова… За всієї галантності, ніяк не можу їй не заперечувати», – не приховував старий чернівчанин своєї антипатії до таких діячів.
1