Василя Козака терміново обрали головою Сокирянської районної ради

Василя Козака терміново обрали головою Сокирянської районної ради

03.11.2014, 17:22

У понеділок, 3 листопада, 36 депутатів Сокирянської районної ради зібрались на спільне засідання постійних комісій, на якому, за рішенням голів постійних комісій Сокирянської районної ради, головувала Любов Іванівна Степаненко, очільник постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та регуляторної політики. Депутати конструктивно та оперативно проаналізували 11 питань порядку денного чергової сесії, яку планувалось провести у середу, 5 листопада. Після чого до головуючого була подана вимога 20 депутатів райради про негайне скликання позачергової сесії районної ради на 3 листопада. Серед питань запропонованих підписантами звернення – вибори голови Сокирянської районної ради. Заступник голови районної ради скликав позачергову сесію. Не згідні з порядком денним 4 обранців громади району покинули сесійну залу.

Відтак, відповідно до регламенту Сокирянської районної ради та вимог діючого законодавства, таємним голосуванням депутати Сокирянської райради, попередньо обговоривши кандидатури претендентів, обрали головою представницької гілки влади району Козака Василя Васильовича. За нього проголосувало тридцять з тридцяти депутатів, що брали участь у таємному голосуванні.

Також на позачерговому засіданні районної ради депутати погодили призначення директорів загальноосвітніх навчальних закладів сіл Гвіздівці та Коболчин, заслухали звіт начальника фінансового управління райдержадміністрації Ольги Дмитрівни Чорної, внесли зміни до районного бюджету 2014 року та затвердили розміри адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям.

Джерело:  Північно-Бесарабський портал

Нагадаємо, Василь Козак вже був головою Сокирянської районної ради в 2006-2011 роках. На позачергових виборах до Верховної Ради в одномандатному окрузі №204 (м.Хотин) В.Козак набрав 16,18% голосів виборців і посів третє місце.

1


КОМЕНТАРІ (4)

НЕ ТЕРМІНОВО, А НА СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ В ЗАКОННИЙ СПОСІБ, ЩО ЯКЩО НЕ ВАША КАНДИДАТУРА, ТО ВЖЕ "ТЕРМІНОВО"???   ХТО ВИ ТАКІ, ЩОБ НАВЯЗУВАТИ ЛЮДЯМ СВОЮ ДУМКУ, ПРИХОДИТИ НА ДІЛЬНИЦІ ЗІ ЗБРОЄЮ.  І ТАК ДАЛІ!!!????    СОКИРЯНСЬКА ГРОМАДА ВСЕ ЗНАЄ І ЧЕКАЄ ВАС В "ГОСТІ"!!!

avatar

ДО АВТОРА

03 листопада 2014 19:09

Поспішне обрання одіозного Василя Козака головою Сокирянської райради виявилося сенсацією, принаймні сьогоднішнього дня, для Чернівецької області. Як з’ясувалося, саме проведення сесії райради й, відповідно, її рішення суперечать чинному законодавству. Про це кореспондентові БукІнфо в ексклюзивному коментарі повідомив перший заступник голови Чернівецької обласної ради Ярослав Курко.

- Ярославе Степановичу, сьогодні відбулася сенсаційна подія для області – головою Сокирянської райради обрано одіозного Василя Козака. З огляду на люстрацій ні процеси, які відбуваються в країні, хотілося б почути Ваш коментар з цього приводу.

 - Сьогодні близько 12 години із Сокирянського району мені почали телефонувати з приводу скликання позачергової сесії райради та обрання голови. А вже о 14.59 на сайті Сокирянської районної держадміністрації було розміщено повідомлення, у якому йшлося про роботу постійних комісій, а відтак, за пропозицією депутатів районної ради, було прийняте рішення про невідкладне проведення 19-ї позачергової сесії районної ради, на якій головою ради обрали Василя Козака.

 Ми отримали повідомлення від районної ради про перелік основних заходів з 3 по 9 листопада, де засідання постійної комісії заплановане на 3 листопада, а чергова, 19-та сесія районної ради – на 4 листопада.

 Сьогодні сесія відбулася всупереч чинному законодавству. В чому порушення? Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», рішення про скликання сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 10 днів до сесії. Наскільки мені відомо, таке рішення не було доведене за 10 днів як про чергову сесію. Цим же законом передбачено, що сесія може бути і позачерговою, скликаною в екстреному випадку. Закон передбачає, що у виняткових випадках повідомлення про проведення сесії має бути не пізніше, як за день до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які виносяться на розгляд.

 Як же ж можна так безсовісно обманювати у повідомленні райдержадміністрації «згідно чинного законодавства», коли законодавство порушене цинічно і нагло.

 Це перше порушення. Друге порушення. В цьому ж таки законі сказано, що сесії ради скликаються в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. Остання сесія Сокирянської районної ради, 18-та, відбулася 25 червня 2014 року. Це означає, що у третьому кварталі сесії не було. Проігнорували діюче законодавство.

 Третє. Василь Васильович Козак, як кандидат в народні депутати по 204 виборчому округу, не став народним депутатом. Але у Сокирянському районі за нього проголосувало 44,5% або 8 532 виборців. В той же час, за інших кандидатів – 11 399 виборців. Можливо Козак розсудив таким чином, що оці 8 532 виборці це і є та підтримка, яка дає йому можливість балотуватися з порушенням діючого законодавства на посаду голови районної ради.

 Більше того, депутати районної ради, які проголосували за це рішення і які допустили цілий ряд порушень, не представляють інтересів виборців на сьогоднішній день. Оскільки вони у 2010 році йшли від тих сил, які за результатами виборів до Парламенту у 2014 році практично втратили підтримку.

 Створюється враження, що ця районна рада всіма своїми діями показує, що вона існує для того, щоб ухвалювати рішення всупереч законодавству та волі виборців. Таке враження, що цих депутатів або підставили і використали, або вони є слухняним знаряддям в руках людини, яка обрана на цю посаду.

- За нашою інформацією, опозиційних депутатів про цю термінову сесію Сокирянської райради навіть не повідомили.

 - І в мене є така інформація. Із 6 опозиційних депутатів було 3, вони у такій кількості нічого не могли зробити в цій ситуації. З іншого боку, всі депутати мали б усвідомлювати, що проведення сесії у такий спосіб є порушенням законодавства, вони цього не зробили. Тобто вони свідомо і цинічно сплюндрували норму закону і думають, що їм це все пройде. У даному випадку повинні втрутитися ті органи, які покликані слідкувати за дотриманням законодавства.

- Тобто є всі підстави для того, щоб, наприклад, прокуратура оскаржила як саме проведення сесії, так і рішення, прийняті на ній?

 - Як на мене, рішення сесії прийняте з порушенням діючого законодавства і воно заслуговує на те, аби бути відміненим. А рада, якщо вона допускає такі грубі порушення законодавства, заслуговує на те, щоб їй дали оцінку, як виборці на майбутніх виборах, так і правоохоронці. Очевидно, що тут може ставитися питання щодо її розпуску.

 Влада повинна сказати своє слово. Ніхто за жодних обставин не має права порушувати закон.

 Для чого такі люди як Василь Козак йдуть на такі посади у наш час? Це треба його спитати. Мені видається, щоб не бути пролюстрованими і не підпадати під відповідальність.

avatar

Ярослав Курко: Обрання Козака головою Сокирянської райради відбулося з порушенням ряду положень Зак

03 листопада 2014 21:00

ЗИМОЮ ПІД ТИСКОМ АВТОМАЙДАНУ БУЛО ОБРАНО ГОЛОВОЮ РАЙОННОЇ РАДИ "ОПОЗИЦІОНУРКУ",  ПИТАННЯ - ДЕ ВОНА???  ЩО ВИ ХОЧЕТЕ???   НЕ МІШАЙТЕ ПРАЦЮВАТИ БЕЗДАРІ!!!!

avatar

до 2 коментатора

03 листопада 2014 21:09

Якщо опозиції мало,це означає,що вона нікчемна.Нікчеми нехай не навязують своє бачення більшості людей

avatar

Іван

15 грудня 2014 14:48