Замість незаконтрактованої рентген-терапевтичної установки білоруського виробництва - новітні МРТ, дерматоскоп і лінійний прискорювач, - Малишевський про перспективи онкоцентру

Замість незаконтрактованої рентген-терапевтичної установки білоруського виробництва - новітні МРТ, дерматоскоп і лінійний прискорювач, - Малишевський про перспективи онкоцентру

29.07.2020, 21:23

В.о. генерального директора ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр» Ігор Малишевський розповів в інтерв'ю журналістам про перспективні завдання, які стоять перед медичним закладом

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В онкоцентрі капітально ремонтують одразу п'ять відділень, збільшили витрати на харчування пацієнтів і зарплатний фонд

ДЕРМАТОСКОП І ЛІНІЙНИЙ ПРИСКОРЮВАЧ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

 - Для успішного розвитку, крім оперативного реагування на щоденні виклики і  поточні проблеми, такий складний організм, як онкологчний центр, очевидно, потребує чіткого бачення середньострокової і довгострокової перспективи розвитку. Як далеко Ви зазираєте у майбутнє?  

  - Повірте,ми дивимося далеко наперед. Щодо важливості стратегічного планування наведу такий приклад. Два роки тому онкоцентр за понад десять мільйонів гривень придбав рентген-терапевтичну установку. Застосовується вона при лікування доброякісних і злоякісних захворювань шкіри. Апарат тріумфально відкрили, за присутності представників влади, численної групи журналістів.  Але для НСЗУ він не підходить. На апарат виробництва Республіки Білорусь з китайських запчастин, який вже часто виходить з ладу, і потребує багато грошей на техобслуговування, витратили десять мільйонів, але для нас він не в пакеті. Зараз я дивлюся на апарат вартістю понад десять млн грн і не знаю, що з ним робити. А його обслуговують лікар, середній та молодший медичний персонал.  Пацієнти ж не можуть отримувати послугу безкоштовно, бо вона не законтрактована НСЗУ.  Ось вам раціональність використання коштів. 

 Наприклад, тепер ми  хочемо придбати сучасний дерматоскоп, який буде єдиним в області.  Адже саме за такими сучасними технологіями, які дозволяють з великою часткою вірогідності безконтактно визначити природу шкірного утворення, майбутнє. Бо лікування хвороб шкіри у приватних косметологічних кабінетах, які за нього беруться, часто завершується у нашому закладі. Коли до нас звертаються громадяни з метастазами, неправильно прооперовані в косметологічних клініках чи кабінетах.  Це тільки один приклад, але він наочно доводить, що тільки дослідження потреб пацієнтів, чітке розуміння перспектив розвитку закладу веде до успіху. 

 Наприклад, нам уже зараз потрібно домовлятися з якимось інвестором, який встановить у нашій установі, або на її території,  магнітно-резонансний томограф. І зробити це необхідно вже до початку наступного року. Бо наявність МРТ в онкоцентрі - чітка вимога НСЗУ для укладання контракту на наступний рік. Якщо його у нас не буде, то ми не законтрактуємося на більшу половину послуг. НСЗУ не обходить, державний це апарат, чи приватний – він просто повинен бути. У деяких чернівецьких  лікарні поставили приватні МРТ, і навіть якщо за обстеження потрібно платити гроші, ніхто не скаржиться, бо воно необхідне для успішного лікування.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багатьом не подобається, що онкоцентр почав розвиватися, закуповує обладнання прозоро, без сірих схем, - Ігор Малишевський

 - Один з найпоширеніших успішних методів лікування в онкології – це променева терапія, однак у нас він майже не розвинутий. Від пацієнтів, які пройшли курс лікування від онкології, доводилося чути: якщо проходити хіміотерапію в Чернівцях ще можна, то для так званого опромінення краще їхати до Києва. 

 - Якщо бути до кінця відвертим, то променева терапія часто справді єдина надія у тих випадках, коли йдеться про третю чи четверту стадію захворювання. У нашому закладі є сучасний апарат для брахітерапії, перезарядка якого відбувається раз на три місяці  і коштує біля 900 тисяч гривень, а також ще один – 2000-го року випуску, який давно вичерпав свій ресурс. Останній перезаряджають раз на 5 років. 

 Тому вже років 15 у закладі циркулює ідея встановити новий, найсучасніший лінійний прискорювач для розвитку променевої терапії. Так, лінійний прискорювач дорогий, коштує біля 60 мільйонів гривень, але мені достеменно відомо, що деякі вітчизняні фонди закупили такі прискорювачі для окремих лікарень, в деяких областях їх вже є навіть по кілька, а у нас  – жодного. Проте, щоб отримати новий лінійний прискорювач від добродійників, для початку необхідно мати бункер під нього. 

 Будівництво бункера, коли про це вперше заговорили багато років тому, коштувало біля 10 мільйона гривень. Документи подавалися, але тоді їх не прийняли, тепер потрібно подавати заново. Згідно з нинішньою проектно-кошторисною документацією вартість будівництва зросла до 30 мільйонів гривень. Але це якраз той випадок, коли усі витрати є виправданими, адже йдеться про здоров’я і життя людей. Після завершення капітального ремонту п'яти відділень, про що я розповідав, будемо знову звертатися до ДФРР, щоб на наступний рік нас включили в програму. Бо це теж один із нагальних об’єктів, який потребує державної підтримки. Як у випадку з капітальним ремонтом п'яти відділень, у цій справі я знову сподіваюся на розуміння і сприяння з боку Чернівецької ОДА, де про заклади охорони здоров’я справді турбуються не на словах, а реальними справами. 

 Якщо закриємо це питання, то наша область буде укомплектована найсучаснішим обладнанням. Ми зможемо надавати весь цикл допомоги онкологічним хворим. І більше не говорити про Київ, Вінницю, Львів, куди змушені їздити лікуватися буковинці. 

Повтий текст розмови доступний за посиланням: В.о. генерального директора ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр» Ігор Малишевський: "Онкологічний центр працював, працює, і, найголовніше, почав розвиватися"

1