'Де брати гроші? Друкувати? Ми цим не займаємося! Краще чесно сплачувати податки': Зеленський у Рідківцях відповів Хабайлу, що нічого не чув про новий законопроект, який забирає щось у селян

"Де брати гроші? Друкувати? Ми цим не займаємося! Краще чесно сплачувати податки": Зеленський у Рідківцях відповів Хабайлу, що нічого не чув про новий законопроект, який забирає щось у селян

11.07.2020, 18:09

Журналіст В'ячеслав Хабайло запитав у Президента України Володимира Зеленського про законопроект 3131, яким нібито передбачено запровадження нового податку на кожний гектар паю у розмірі 6 тисяч гривень, і який потрібно буле сплачувати щорічно. Розмова відбулася у Рідківцях, під час відвідин президентом Чернівецької області.  

За словами експертів, законопроект нібито вже пройшов пройшов профільний комітет Верховної Ради України і скоро може бути винесений на голосування до сесійної зали. Буковинці занепокоєні, стверджував журналіст, що більшість власників земельних паїв, які є одноосібниками, не зможуть платити за землю, а тому змушені будуть за безцінь віддавати її земельним латифундистам.

- Моє питання про законопроект партії "Слуга народу", який вже пройшов погодження у профільному комітеті парламенту, і який передбачає підвищення податку на землю для простих селян до 6 тисяч гривень за кожний гектар паю, - звернувся журналіст В'ячеслав Хабайло до Президента України Володимира Зеленського. - Існує загроза, що люди просто не зможуть стільки платити. 

- Немає такого законопроекту. Про закопроект, який пропонує оподатковувати тих, хто працює на землі, але не сплачує податків, я чув. А про законопроект, який щось забирає у людей, як ви запитуєте, я не чув. Жоден законопроект, який щось підвищує для людей, які працюють згідно з чинним законодавством, сплачують податки, працюють на державу Україну, жодного подібного законопроекту я в своєму житті не підписував. І не збираюся робити цього в майбутньому. Але якщо є люди, які з якихось причин не бажають сплачувати податки, тоді у мене виникає окреме питання: звідки тоді будувати у десять разів більше доріг, за рахунок чого підвищувати мінімальну заробітну плату. Де брати гроші? Є декілька варіантів. Друкувати гроші? Ми цим не займаємося. Краще просто чесно сплачувати податки, якщо ти працюєш у цій країні, - відповів Володимир Зеленський В'ячеславу Хабайлу.  

На допомогу Президенту України прийшов народний депутат України Г.Мазурашу, який, втрутившись у його розмову з журналістом, пояснив таке

- Насправді там багато маніпуляцій... У нас немає настроїв карати людей, які працюють на землі. Там боротьба з тими, які ухиляються і не сплачують, це інша тема. Це маніпуляція перед тим, як буде розгляд цього законопроекту, - сказав Мазурашу.  

Тему "Чого очікувати фермерам?" досліджували також журналісти ТВА.  

1